S Duklou sme si v piatkovej predohrávke body rozdelili

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová remizovali v zápase 12. kola Niké ligy s Duklou Banská Bystrica 2:2, ale aspoň priebežne sa posunuli na prvé miesto tabuľky.

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (1:2)

Góly: 19. Assinor, 53. Galčík – 42. Bartoš (vl.), 45+3. Polievka

Diváci: 2346

Rozhodovali: Micheľ – Štofík, Kmec

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Oravec, Grešák – Kováčik, Bajo (46. Galčík), Bakaľa (69. Špyrka, 80. Okunola), Paraj, Blahút – Assinor (60. Sanusi), Kabongo (60. Kuzma)

Dukla: Hruška – Pišoja, Migaľa (51. Slebodník), Uhrinčať, Willwéber, Záhumenský – Richtárech, Hlinka, Ľupták – Rymarenko, Polievka

Futbalisti Podbrezovej vstupovali do domáceho zápasu v dobrej forme. Na Horehroní síce od rána výrazne pršalo, ale nový trávnik bol výborne pripravený. Domáci sa snažili od úvodu kontrolovať priebeh a držať loptu na svojich kopačkách. Prvotné akcie síce gólom neskončili, ale v 23. minúte sa Mark Assinor dostal do šestnástky a aj keď mu strela nesadla ideálne, tak lopta pomaličky prešla do protipohybu Hrušku a od žrde sa odrazila za čiaru. Vzápätí mohol z priameho kopu zvýšiť skóre Bartoš, zakončenie mierilo tesne nad brvno.

Dukla bohužiaľ tesne pred prestávkou otočila výsledok. Najskôr si center Polievku nešťastne zrazil do vlastnej siete Marek Kristián Bartoš a následne predviedol práve Róbert Polievka individuálnu akciu, pri ktorej si hodil loptu do pokutového územia a pravačkou ju cez Baja poslal presne žrdi. Do kabín tak išli spokojnejší banskobystrickí hráči.

Tréner Skuhravý reagoval striedaním, na ihrisko poslal Rolanda Galčíka, čo sa ukázalo ako skvelý ťah, nakoľko tento šikovný ofenzívny futbalista si prebral loptu v stredovom kruhu a famóznym sólom cez šesť protihráčov sa dostal až do pokutového územia, odkiaľ ľavačkou tvrdou strelou nedal žiadnu šancu Hruškovi. Druhé dejstvo bolo opticky vyrovnané.

Po remíze 2:2 naďalej platí, že v piatok sme ešte proti Dukle nikdy v najvyššej súťaži neprehrali a takisto jej v každom vzájomnom stretnutí na najvyššej úrovni strelili gól. Aspoň priebežne sme sa dotiahli na 23-bodové tímy Slovan a Trenčín, v tabuľke nám teda patrí prvé miesto, ale oba celky majú o jeden, resp. dva zápasy menej.

Roman Skuhravý: „My sme vedeli, že ten zápas bude náročný z toho dôvodu, že Banská Bystrica od začiatku vďaka spôsobu hry je na ihrisku súperov nebezpečná a veľmi efektívna. My sme vedeli, že ak chceme uspieť, tak musíme byť silní v kombinácii a zamedziť súperovi brejky. Myslím si, že 40 minút sme mali stretnutie pod kontrolou, do ničoho sme súpera nepustili, ale to neznamená, že sme hrali dobre. Počas celého stretnutia nám veci, ktoré nám štandardne fungujú, nešli ideálne. Predlžovali sme loptu, hrali sme veľa šírkových prihrávok a tie situácie v pokutovom území neboli tak početné, ako sme zvyknutí. Pri prvom inkasovanom góle vznikla podľa mňa ľahko brániteľná situácia, ktorá nás trochu poznamenala. Navyše sme dostali druhý gól. Tam kvalita Roba Polievku, ktorý si počká na krok obrancu, potom vystrelí na prvú tyč. V polčase sme si povedali, že tímy, ktoré chcú byť úspešné majú v takýchto zápasoch výzvu, pretože nie v každom stretnutí ste v komfortnej pozícii. Aj keď sme vystriedali, tak tak nebola ľahkosť a presnosť, preto je remíza zaslúžená. Dnes to bolo také jalové.“