V Žiline sme nedokázali bodovať, gól Galčíka nestačil

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová prehrali v zápase 13. kola Niké ligy na pôde MŠK Žilina a v tabuľke klesli na piate miesto.

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 2:1

Góly: 12., 45+1. Minárik – 69. Galčík

ŽK: Paraj, Ďatko

Rozhodovali: Dohál – Štrbo, Vitko

Diváci: 1999

Žilina: Belko – Leitner, Stojčevski, Nemčík – Javorček (63. Rusnák), Gidi (90. Ndjeungoue), Minárik (68. Adang), Bari – Ďuriš, Jambor (90.+1 Iľko), Bile (63. Addo)

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Bakaľa, Oravec – Kováčik, Paraj, Bajo, Blahút – Galčík (70. Okunola), Assinor (78. Kuzma), Ďatko (46. Kabongo)

Už na začiatku zápasu síce Paraj v strede poľa vypichol loptu, ale tak nešťastne, že vysunul do úniku Jambora a ten prekonal Ludhu. Do situácie ale zasiahol VAR a presný zásah neuznal, čo bolo dosť prekvapujúce rozhodnutie, keďže lopta smerovala za našu defenzívu od spomínaného Paraja.

Žilina však mala herne navrch a Minárik ju dostal do vedenia po centri sprava, ktorý mu Ďuriš sklepol na hranicu malého vápna. Odpovedať chcel Assinor, v dobrej pozícii zakončil do pravej ruky Belka. Vzápätí po nepresnej rozohrávke Ludhu svojim druhým gólom v zápase zvýšil skóre Minárik. Z 25 metrov upratal loptu po zemi k žrdi. Nemčík po priamom kope opečiatkoval brvno. Počas nadstaveného času ešte Oravec pred prázdnou bránou zablokoval strelu Bileho.

Cez prestávku spravil tréner Skuhravý zmeny v rozostavení a do hry poslal Kabonga. Aj vďaka jeho prínosu sa herný prejav Podbrezovej zlepšil, ale neprinášalo to vyložené príležitosti. Dvadsať minút pred koncom riadneho hracieho času sa Assinor pohral s obranou, predložil loptu na päťku a Galčík skóroval aj v druhom tohtosezónnom stretnutí proti Žiline. Belko jeho zakončenie na čiare takmer zastavil, lopta aj tak skončila v sieti.

V závere sa „Železiarom“ rysovalo viacero sľubných šancí, no väčšina skončila v predfinálnej fáze. Žilina tak ukončila sériu, počas ktorej sme ju porazili päťkrát po sebe. Podbrezová klesla na piate miesto tabuľky, kde máme 23 bodov. Obaja nedeľní súperi majú zhodné skóre 32:19, ide o najlepšie ofenzívy súťaže.

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: „Zápas hodnotím pozitívne, samozrejme, ten prvý polčas beriem na seba. V týždni sa nám rozpadla zostava, mali sme problém ju poskladať a evidentne som sa do zostavy netrafil. V prvom polčase nám súper robil problémy, najmä Gidi a Leitner, následne nás domáci dostávali do prečíslenia a zaslúžene sme prvý polčas prehrali, pretože nám chýbala sekunda v reakcii. V druhom polčase sme to preskupili, nemali sme čo stratiť. Bol to pre mňa polčas zaujímavý, dobre sme sa dostávali do útoku, ale chýba nám sebavedomie. Dnes Žilina zaslúžene vyhrala a ja jej k tomu gratulujem.“