Zo zasneženého Trenčína vezieme tri body, rozhodol Blahút

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vyhrali v zápase 16. kola Niké ligy na pôde AS Trenčín a v tabuľke poskočili na štvrté miesto.

TASR

AS Trenčín – FK Železiarne Podbrezová 1:2 (0:2)

Góly: 71. Gong – 24. Sanusi, 43. Blahút

ŽK: Soares, Bariš, Ibrahim, Emeka – Bartoš, Grešák

Diváci: 886

Rozhodovali: Ziemba – Zemko, Vass

Trenčín: Vozinha – Kmeť, Bagin, Stojsavljevič, Kozlovský – Bondarenko (70. Emeka), Bariš, Ibrahim – Gong, Kupusovič (84. Gajdoš), Soares

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Oravec, Grešák – Kováčik (90+3. Ďatko), Paraj, Bakaľa, Bajo, Blahút (89. Talakov) – Sanusi(64. Galčík), Kuzma (89. Kabongo)

V zasneženom Trenčíne sa hralo v náročných podmienkach, ktoré po dvadsiatich minútach museli vyriešiť usporiadatelia. Hlavný rozhodca Ziemba prerušil zápas, aby mohol byť odprataný sneh. Po zhruba 25-minútovej prestávke sa lepšie vrátili futbalisti Podbrezovej, ktorí sa dostali do vedenia.

Siedmu asistenciu v sezóne od Kováčika využil na svoj druhý gól v tejto sezóne proti Trenčínu nabiehajúci Sanusi. Prešlo iba jedenásť minút a voľný Blahút sa po prihrávke Paraja stal už šesťgólovým strelcom Niké ligy. Z prvej trafil veľmi dobre do protipohybu Vozinhu. Do šatní sa išlo druhýkrát, tentoraz za priaznivého stavu.

Po zmene strán však Trenčín zvýšil aktivitu a mal nejaké možnosti. Osamotený Kmeť minul priestor brány Ludhu. Náš brankár sa v 71. minúte pri strele Soaresa ešte vyznamenal, lenže na dorážku Gonga do prázdnej brány už nemal nárok. Vedenie Podbrezovej každopádne vydržalo aj vďaka zahodenej tutovke v podaní Emeku.

„Železiari“ poskočili na štvrté miesto tabuľky pred Dunajskú Stredu a počas celkového ôsmeho decembrového zápasu medzi slovenskou futbalovou elitou vyhrali druhý raz.

Roman Skuhravý: „Dôležitá výhra v ťažkých podmienkach s nepríjemným súperom. Veľmi som sa tešil na tento zápas. Pod dojmom prvého vzájomného súboja všetko nasvedčovalo tomu, že to bude zápas so všetkým. Pre počasie sme museli upraviť nejaké taktické veci. Určite ste si všimli, že sme tentoraz nezakladali útoky, išli sme v inom rozostavení a chceli sme hrať jednoduchšie, byť poctiví v pokrytí krídelných hráčov. Keď nasneží na umelú trávu, tak je to ešte horšie ako na zasneženej prírodnej tráve, pretože ide o rýchly terén a každá nepresnosť veľmi bolí. Vážim si tohto nepekného víťazstva. My sme sa s terénom celkom spriatelili a odvážame si dôležité body, ktoré si nesmierne vážim. Pre mňa bol najväčší šok prerušenie zápasu, pretože viem, aké je to strašne nepríjemné. Báli sme sa, že by sa mohol niekto zraniť. V tom bol rozdiel medzi nami a Trenčínom, pretože my sme sa počas celej tej prestávky hýbali a udržovali sa v tempe. Mal som pocit, že viac chceme hrať. Možno pre to sme boli odmenení. Pre nás nie je jednoduché hrať v decembri, preto si to ešte viac cením. Som rád, že ho chalani charakterovo zvládli. Boli sme počas pauzy v tempe, išli sme systémom dve minúty a jedna minúta. Najskôr dve minúty hráči pracovali, potom mali minútu oddych. Aj na ihrisko sme prišli skôr ako Trenčín. Bolo vidieť, že to chceme zvládnuť. Mal som pocit, že moje mužstvo to chcelo viac.