V súboji s Košicami sa zrodila bezgólová remíza

FC Košice – FK Železiarne Podbrezová 0:0
Diváci: 2253
Rozhodovali: Kráľovič – Bednár, Zemko

FC Košice: Figueiredo – Šindelář (C), Kružliak, Innocenti – Fabiš, Gallovič, Greššák (62. Davis), Petrák (62. Qose) – M. Faško (90. Sovič) – Obounet (74. Jones), Medved

FK Železiarne Podbrezová: Rehák – Bartoš, Bakaľa (C), Grešák (9. Oravec) – Kováčik, Paraj, Bajo, Chyla (69. Markovic) – Galčík (46. Kabongo), Assinor, Sanusi (84. Okunola)

Košice boli na úvod aktívnejšie, ale nedostávali sa do vyložených šancí. Zaujímavú strelu spred pokutového územia vyslal Gallovič, trafil Reháka. Podbrezovský brankár predviedol ďalší zákrok o niekoľko minút, keď pokus z diaľky smeroval pod brvno. Na druhej strane potiahol rýchly brejk prihral do pokutového územia, ale osamotený Assinor v stopercentnej šanci nasmeroval zakončenie priamo do brvna. Po chybe Innocentiho mohol smerovať Bajo sám na brankára, no chcel prihrávať a vyriešil to veľmi zle. Podbrezovej počas úvodného dejstva vypadol pre zranenie Grešák, cez prestávku striedal aj Galčík.

Aktivitou na krídle sršal hlavne domáci Obounet. Hneď po zmene strán ho na zadnej žrdi aj našla centrovaná lopta, lenže netrafil ju ideálne. V 72. minúte sa Kabongo prekľučkoval viacerými protihráčmi a strieľal z rohu päťky, no Figueiredo dobre zareagoval. Assinor dostal prihrávku od Kováčika do druhej vlny, trafil protihráča. Kabongo v druhej možnosti za krátky čas hlavou nedotlačil hrací predmet za gólmana. V závere išiel Medved sám na Reháka, lenže naši obrancovia ho dobehli a nedovolili mu vystreliť. Čo sa nepodarilo jemu, tak dokázal Jones. Individuálne sa predral až pred Reháka, ktorý skvele prečítal hru, vybehol a zakončenie nesmierne dôležitým zákrokom zneškodnil.

Roman Skuhravý, tréner: „Vedeli sme, že každý zápas, tak ako idú po sebe, bude pre nás náročný a dôležitý v konečnom zúčtovaní. Samozrejme cením si bod, ktorý sme tu získali, pretože v prvom polčase sme hrali v pre nás neštandardnej situácii, keďže sme mali dvoch zranených hráčov. Mrzí ma, že sme v prvom polčase nevyužili šance Marka Assinora a zisk v pressingu Baja, boli to kľúčové momenty, ktoré mohli zápas rozhodnúť. Inak to bol zápas bojovný, vyrovnaný, miestami mohli dať gól Košice, potom my, takže musíme brať bod s pokorou a dobre sa pripraviť na najbližší zápas proti Dunajskej Strede.“