Proti Dunajskej Strede sme uhrali cenný bod

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová remizovali v nedeľnom zápase 21. kola Niké ligy na domácej pôde proti FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:0.

FK Železiarne Podbrezová – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:0

ŽK: Paraj, Bajo – Dimun

Diváci: 1517

Rozhodovali: Kráľovič – Hancko, Pozor

Podbrezová: Rehák – Mielke, Bakaľa, Bartoš – Ridwan (83. Okunola), Bajo, Chyla (68. Š. Faško), Kováčik – Paraj – Assinor (83. Galčík), Kabongo (73. Talakov)

Dunajská Streda: Popović – Andzouana, Brunetti, Kačaraba, Gruszkowski (66. Mendez) – Ramadan (78. Gavrić), Vitális, Dimun, Dolček (46. Yapi) – Koné (46. Barišić), Jürgens (83. Káčer)

Podbrezová bola väčšinu stretnutia aktívnejším tímom, ale vyložené šance neprichádzali ani na jednej strane až do záverečných minút. Počas úvodného polčasu hlavičkoval Assinor tesne vedľa troch žrdí. Po zmene strán podobne zakončil pravačkou Vitális.

Nebezpečne krížne strieľali aj Dimun a Andzouana, oba pokusy smerovali vedľa vzdialenejšej žrde. Rozhodnúť mohol žolík z lavičky, pretože Roland Galčík sa najskôr ocitol voľný na malom vápne, ale trafil Popoviča a po ďalšej lopte zakončil o niekoľko málo čísel vedľa.

Poslednú príležitosť obstaral Okunola, avšak dobre proti vyštartoval Popovič. Obaja hráči ostali po tvrdej zrážke otrasení, hlavný arbiter potom ukončil zápas, ktorý skončil bezgólovou remízou. V tabuľke sme poskočili na piate miesto, kde máme 34 bodov, čo je o jeden viac ako Banská Bystrica a Trenčín.

Roman Skuhravý: „Bol to pre nás vážny zápas, skúška so všetkým čo treba. Žiadne stretnutie nehodnotím primárne z hľadiska výsledku. My sme boli tímom, ktorý chcel dať gól a chcel sa dostať do pevnej dunajskostredskej obrany. Príležitosti sme na to mali. Sme vo fáze, kedy nám to v útoku nejako nelepí. Kľúčový bol prvý polčas, v ktorom sme prevzali opraty. Mrzí ma nevyužitá hlavička Assinora.V samom závere mal aj šancu Galčík, škoda že ju nevyužil. Bola to náročná skúška, tešíme sa už na posledné kolo v Ružomberku.“