Napriek prehre sa tešíme z postupu do prvej šestky

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová síce prehrali v sobotnom zápase 22. kola Niké ligy na pôde MFK Ružomberok 1:2, ale z piatej priečky postúpili do prvej šestky.

MFK Ružomberok – FK Železiarne Podbrezová 2:1 (1:0)

Góly: 21. Chrien, 81. Selecký – 90. Bartoš

ŽK: Maslo, Chrien, Múdry, Boďa – Bartoš, Sanusi

ČK: 78. Mrva

Rozhodovali: Ziemba – Vorel, Vass

Diváci: 1357

Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Malý, Mojžiš (27. Maslo) – Luterán, Lavrinčík (82. Múdry), Zsigmund, Selecký – Hladík (82. Šefčík), Chrien (82. Boďa), Tučný (56. Gerec)

Podbrezová: Rehák – Bartoš, Bakaľa, Mielke – Kováčik, Chyla (59. Markovic), Faško (82. Okunola), Sanusi (82. Kabongo) – Assinor, Masaryk (59. Yirajang), Talakov (59. Mrva)

Pri neúčasti niekoľkých hráčov zaradil tréner Skuhravý do základnej zostavy aj mladých hráčov. Tretí raz na jar v nej figuroval Mielke, premiérovo od úvodného kola sezóny zas Masaryk. Vykartovaných Paraja s Bajom mal v strede zálohy „nahradiť“ Faško.

Ružomberok sa dostal do vedenia v 21. minúte, kedy sa po centri Seleckého ujala hlavička Martina Chriena. Na druhej strane nepríjemnú jedovku z diaľky poslal Kováčik, no Frühwald bol pozorný. Rehák si zas poradil s hlavičkou na zadnej žrdi zabudnutého Gabriela. Neujal sa ani pokus Assinora.

Po úvodnom polčase sme prehrávali, preto prišla herná prevaha po zmene strán, keďže sme potrebovali vyhrať. Stretnutie bolo síce herne v náš prospech, ale gól nie a nie prísť. Navyše v 78. minúte videl červenú kartu Mário Mrva, ktorý iba o 19 minút skôr nastúpil z lavičky a debutoval za Podbrezovú. Paradoxne na pôde klubu, odkiaľ prišiel.

Hlavný arbiter Ziemba nariadil aj priamy kop, z ktorého Selecký prestrelil Reháka. Iskierku nádeje ešte po rohovom kope vykresal Marek Bartoš, no jeho hlavičke prehru neodvrátila. Napriek tomu nám to vadiť až tak nemusí, pretože Trenčín aj Banská Bystrica iba remizovali, takže s 34 bodmi sme na piatej priečke a postupujeme do prvej šestky, čo bol aj cieľ.

Roman Skuhravý, tréner: „Zápas sme chceli dotiahnuť do úspešného konca vlastnými silami, s plným rešpektom k súperovi a terénu. Od stredy sme s kolegami skladali zostavu a mali sme dve možnosti. Eliminovať domácich silovo, alebo sa pokúsiť ich prehrať aj na tomto ťažkom teréne. Zvolili sme druhú variantu. Ružomberok má za sebou skvelú cestu po príchode nového trénera, vedia si počkať na príležitosť a to sa im dnes aj podarilo. Celý zápas sme sa snažili, aby sme boli úspešní a aby sme dali gól. To, že sa to nie vždy podarilo, je daň za ťažký terén a dôležitosť tohto zápasu. Dnes je to pre mňa najveselšia prehra. Dovolím si povedať, že sme zaslúžene v šestke za to ako robíme futbal, ale to vám dá futbalový pán boh len raz a nám to dal túto sezónu. Teším sa, že sme v šestke, čaká nás ďalších desať ťažkých zápasov, Ružomberku gratulujem k úžasnej stíhacej ceste a teším sa na ďalšie dva zápasy.“