Výhrou proti Púchovu sme navýšili náskok na čele tabuľky

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vyhrali v zápase 23. kola proti MŠK Púchov a na čele tabuľky majú náskok už šiestich bodov pred MFK Dukla Banská Bystrica.

FK Železiarne Podbrezová – MŠK Púchov 4:0 (1:0)

Góly: 22. Godál, 55. Kuzma, 60. Grendel, 65. Galčík

ŽK: Godál, Barbora – Ullman

Rozhodovali: Očenáš – Straka, Hrebeňár

Podbrezová: Ludha – Bartoš (66. Bakaľa), Godál, Oravec, Ďatko (78. Barbora), Špyrka (46. Grendel), Paraj, Kukoľ (46. Galčík), Breznanik (46. Issa), Kuzma, Pavúk

Púchov: Strelčík – Kubík (40. Kapusniak), Ramon, Straňák, Mráz, Ullman, Pavlovčík, Michlík, Pucheľ (85. Kopiš), Krčula, Hundák (59. Holiš)

Stretnutie nezačalo z našej strane ideálne, v hre sa vyskytlo na ťažkom teréne za dažďa niekoľko nepresností, ale postupne sme sa dostali do šancí. Tú prvú mal po práci Krčulu útočník Hundák, vzápätí odpovedal Bartoš hlavičkou po centri z priameho kopu od Špyrku. Koníčkom od trávnika prehodil bránku. Do vedenia sa Podbrezová dostala v 22. minúte, kedy Marek Kuzma aj so šťastím pretlačil loptu pred šestnástku, prihral a stopér Boris Godál mal na útočnom výlete pred sebou už len prázdnu bránku. Púchov do polčasu hrozil hlavne po brejkoch, tie však naša defenzíva zvládla.

Cez prestávku spravil tréner Roman Skuhravý tri zmeny. Herne sme sa zlepšili. V 55. minúte našiel kolmicou za obranu Mareka Kuzmu záložník Erik Grendel a útočník sa pred Strelčíkom nepomýlil. Zásahy na našej strane pribúdali, krásne sa strelou z diaľky po hodine hry presadil Erik Grendel. Jeho pokus sa zatrepoval v sieti. Konečné skóre po aktivite Issu a presnej prihrávke do malého vápna zariadil Roland Galčík. Šancí sme mali ešte niekoľko, dobré pozície nepremenili Issa, Pavúk či Galčík, no po vysokej výhre 4:0 sme si vytvorili na čele tabuľky už šesťbodový náskok.

Roman Skuhravý: „V prvom rade musím pochváliť Púchov. To, čo som videl v jeho prvých štyroch jarných zápasoch sa ukázalo aj teraz. Dnes rozhodla kvalita v ofenzíve. Prežili sme prvý polčas, kedy sme nemali vášeň, neboli sme pracovití, nemali sme odvahu. Našťastie sme sa vrátili k veciam, ktoré nám fungujú a som veľmi rád, že sme toto ťažké stretnutie zvládli. Najbližšie nás čaká Šamorín, potom Komárno. Ideme 14 dní bez prestávky. Teším sa na to, verím, že sa pripravíme čo najlepšie. Aj v zápase proti Púchovu sme videli, že čím je stretnutie bližšie ku koncu, tým majú hráči viac v hlavách to, aby neurobili chybu. To sa mi nepáčilo, chceme na tom popracovať, aby sme boli 90 minút v každom stretnutí odvážni a ak to bude možné, aj presní.“