FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 2:0 (1:0)

Góly: 45.+3 Bainović, 48. Kompan Breznik

ŽK: Kompan Breznik, Oseni, Procházka, Bainovič – Bajo, Grešák, Bartoš

FC Spartak Trnava: Takáč (C) – Šulek (79. Koštrna), Štetina (45. Ujlaky), Gorosito, Kompan Breznik – Štefánik, Bukata (66. Procházka), Bainović, Azango (74. Ofori) – Oseni (74. Daniel), Ristovski.

Náhradníci: Vantruba – Daniel, Djuričin, Koštrna, Mikovič, Ofori, Peña, Procházka, Ujlaky.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Grešák (71. Talakov), Oravec, Bartoš – Kováčik, Bajo (45. Špyrka), Paraj (61. Assinor), Bakaľa (C) – Galčík 86. Kuzma), Kabongo, Ďatko (61. Blahút).

Náhradníci: A. Danko, Macej – Assinor, Blahút, Š. Faško, Kuzma, Ridwan, Špyrka, Talakov.

Tréner: Roman Skuhravý

Rozhodca: Kišš – Ferenc, Hrmo – Očenáš

Spartak od úvodu dominoval a k lopte sme sa dostali až po šiestich minútach hry. V ďalšom priebehu sa už hra vyrovnala, ale na prvú väčšiu príležitosť diváci čakali až do 20. minúty. Vypracovali si ju domáci. Ristovskeho strelu z hranice pokutového územia Ludha reflexívne vyrazil a Oseniho dorážka len opečiatkovala pravú žrď. V 32. minúte využil chybu v našej defenzíve Azango, ktorý sa takmer od polovice ihriska osamotený rútil na Richarda Ludhu. Náš brankár mu však výborným vybehnutím zúžil strelecký uhol a lopta skončila v jeho náručí. Úvodný gól zápasu priniesla až tretia minúta nadstaveného času. Strela Bainoviča z takmer tridsiatich metrov skončila v sieti a do šatne tak spokojnejší odchádzali Spartakovci, 1:0.

Úvod druhého polčasu opäť patril domácim. Už po niekoľkých sekundách sa do zakončenia tlačil Bukata, ale Bartoš jeho príležitosť odvrátil na roh, ktorý domáci nevyužili. V 48. minúte medzi Oravcom a Ďatkom najvyššie vyskočil na centrovanú loptu Kompan Breznik a z hranice päťky nekompromisne zvýšil, pri svojom prvom ligovom štarte, na 2:0. V 52. minúte vnikol do pokutového územia Oseni, ale jeho strelu na vzdialenejšiu žrď Ludha končekmi prstov “vyškriabal”. Vzápätí sa ocitol pred Ludhom osamotený Štefánik, ale náš brankár jeho tutovku ďalším fantastickým zákrokom zneškodnil. Najväčšiu príležitosť sme si vypracovali v 58. minúte. Galčík pätičkou priťukol Kováčikovi, ale jeho zakončenie ľavačkou skončilo nad trnavskou bránou. V 63. minúte predviedol ďalší výborný zákrok, muž zápasu v našom drese, Richard Ludha, ktorý vytlačil nad brvno pokus Ristovskeho. Prvý vážnejší zákrok vytiahol brankár Takáč až v 73. minúte, keď po prihrávke Bartoša bez prípravy zakončil, z hranice šestnástky, Špyrka. Do podobnej situácie sa dostal aj o desať minút neskôr, ale strela, po prihrávke od Oravca, opäť skončila len v Takáčovom náručí. V záverečných minútach mohol ešte prikrášliť výsledok pre Spartak Ofori, ktorý sa po šprinte od polovice ihriska pošmykol na hranici šestnástky a zakončiť už nedokázal. V nadstavenom čase vytiahol Ludha ďalší pohotový zákrok, keď ho chcel jasličkami prekonať Daniel. Trnavčania si aktívnou hrou výsledok postrážili s zaslúžene sa potešili z plného bodového zisku.

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: “To, že sme hrali tento zápas v dobe, keď majú domáci veľmi nabitý program, ktorý je tažký pre akékoľvek mužstvo, nám mohlo dať pocit, že by sme to mohli zvládnúť. Dnes sa znova v celom zápase ukázala kvalita Trnavy. Pokiaľ my nebudeme hrať na hrane svojich možnosti, tak Trnava je v kľúčových momentoch lepšia. Prvý polčas bol toho odrazom, hra bola vyrovnaná, medzi šestnástkami, nedostali sme sa do žiadnej streleckej situácie, ale súper mal dve stopercnetné šance. V závere polčasu sa z jednej šance dostal do vedenia. Zlomový moment zápasu bol gól na 2:0 zo štandardnej situácie na začiatku druhého polčasu. Snažili sme sa, ale v dnešnom zápase bola lepšia Trnava. My sme mali veľa priemerných výkonov a preto sme zaslúžene prehrali.”

Michal Gašparík, tréner Trnavy: “Som veľmi rád za víťazstvo a aj za to, že sme do hry vtiahli chalanov, ktorí toľko nehrali s Lechom Poznań, dostali sa do zostavy a podali dobrý výkon, ktorý nám zabezpečil víťazstvo nad lídrom – rozbehnutou Podbrezovou. Bolo tam veľmi veľa dobrých výkonov, zápas sme mohli zatvoriť skôr, mali sme viacero šancí, po dlhšej dobe sme si ustrážili nulu vzadu. Nie je to jednoduché nastupovať medzi pohárovými zápasmi, pretože sústredíte energiu a emóciu na tie väčšie zápasy, ale my sme tie tri body potrebovali a som za ne veľmi rád.“