Na Trnavu sme nestačili

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová prehrali v nedeľnom zápase 5. kola nadstavby Niké ligy v skupine o titul proti Spartaku Trnava 0:2.

FK Železiarne Podbrezová – Spartak Trnava 0:2

Góly: 37. Ujlaky, 59. Štefánik

ŽK: Bukata

Diváci: 1376

Podbrezová: Danko – Mielke, Bakaľa, Markovič (46. Bartoš) – Sanusi (46. Kováčik), Bajo, Paraj (68. Chyla), Faško (61. Kabongo), Talakov -Masaryk (46. Assinor), Galčík

Trnava: Takáč – Bolaji, Ujlaky, Koštrna, Šulek – Štefánik, Zeljkovič (46. Bukata), Bainovič – Mikovič (46. Azango), Poznar (46. Ďuriš), Daniel (46. Ofori, 86. Rýzek)

Už na začiatku stretnutia dostala Trnava k dispozícii pokutový kop, pretože rukou v šestnástke zahral debutant v základnej zostave Podbrezovej, ktorým bol obranca Alex Markovič. Debutant v Niké lige Adam Danko však vystihol stranu a výborným zákrokom pokus Bainoviča z bieleho bodu zneškodnil.

V 37. minúte sa hostia dostali do vedenia, svoj prvý gól v Niké lige zaznamenal obranca Marek Ujlaky, ktorý si po rohovom kope a následnom druhom centri našiel priestor a napol sieť. Podbrezová mohla vyrovnať ešte pred prestávkou, avšak Galčík si vylámal zuby na Takáčovi a následne nepremenil ani penaltu, keďže po faule na jeho osobu od Bolajiho mieril vysoko nad brvno.

Trnava vedenie zvýšila po hodine hry. Center sprava chcel Bakaľa odvrátiť, ale našiel iba protihráča a voľný Samuel Štefánik nemal problém zakončiť do siete. V závere mohli „Železiari“ aspoň znížiť, do veľkých možností sa dostali Galčík či Kabongo alebo Assinor. Prvý menovaný tesne minul a ďalšie dva pokusy vytesnil Takáč. Podbrezová ostáva na šiestom mieste tabuľky.

Roman Skuhravý: „Z prvého polčasu nie je čo hodnotiť, pretože sme hrali pomaly, bez sebavedomia, mali sme zlý pohyb bez lopty a penalta bola zaslúžené vyústenie prvého polčasu. Do druhého polčasu sme striedali pre to, že sme tie zmeny mali naplánované kvôli strede. Trochu sa to zlepšilo, ale celý ten zápas to nebol dobrý profesionálny výkon. To ma sklamalo viac ako prehra.“