Na domácej pôde sme remízovali s AS Trenčín

FK Železiarne Podbrezová – AS Trenčín 2:2 (1:1)

Góly: 43. Kováčik, 47. Sanusi – 38. Ibrahim, 90.+4 Bartoš (vl.)

ŽK: 89. Kováčik, 90. Bartoš, 92. Assinor – 29. Kupusović, 51. Ibrahim, 81. Akila

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – M. Bartoš, Bakaľa (C), Grešák – P. Kováčik, Paraj, M. Oravec, Talakov (78. Blahút) – Galčík (89. Kuzma), Kabongo (89. Špyrka), Sanusi (66. Assinor)

AS Trenčín: Vózinha – Kmeť, Stojsavljević, Bagín, Kozlovský – Gong (86. Sunday), Rah. Ibrahim, Bondarenko (62. D. Hollý), Bariš (C), E. Soares – Kupusović (54. Akila)

Náhradníci: Kukučka – Demitra, Gajdoš, Kerkez, K. Pires, Skovajsa

Tréner: Ilija Stolica

Rozhodca: Kružliak – Hancko, Pacák – Očenáš

Stretnutie sa začalo počas intenzívneho dažďa a krátko na to bol v 2. minúte zápas prerušený pre zlé počasie. V 5. minúte boli hráči už späť na hracej ploche a mohlo sa pokračovať ďalej. Desiata minúta priniesla štandardnú situáciu pre hostí po faule Mateja Oravca, ale Kmeťov pokus presvišťal aj za pomoci Ludhu vedľa brány. Richard Ludha sa o niekoľko minút neskôr blysol ďalším zákrokom, tentoraz  proti bývalemu železiarovi – Damiánovi Barišovi. Skóre zápasu otvorili Trenčania v 38. minúte, strelcom gólu bol Rahim Ibrahim, ktorý je aktuálne najproduktívnejší strelec Trenčína. O štyri minúty neskôr fantastickou strelou vyrovnal Peťo Kováčik, ktorý aktuálne kráľuje tabuľke strelcov Niké ligy. V druhej minúte nadstaveného času mal Bartoš výbornu prihrávku od Kováčika, ale jeho strelu zneškodnil brankár hostí, Vózinha.

V 46. minúte mohli ísť hostia do vedenia, ale Soares zahodil šancu keď individuálne zakončoval, z druhej vlny dorážal Ibrahim. Na opačnom konci hracej plochy využil spätný pas pred odkrytú bránku na presné zakončenie Ridwan Sanusi a my sme sa dostali do vedenia. V 71. minúte  predviedol vynikajúci zákrok Richard Ludha, ktorý doslova ukradol gól hlavou zakončujúcemu Dominikovi Hollému, ktorému loptu pripravil Hilary Gong. Patrik Blahút mohol navýšiť skóre stretnutia, ale netrafil bránu. Hneď na to si Assinor všimol Vózinhu, ktorý bol ďaleko zo svojej bránky. Skúsil ho prelobovať z polovice ihriska, trenčiansky brankár loptu tesne vyrazil na rohový kop. Gól na hlave mal Marek Kristián Bartoš. Rýchlu akciu už presne zakončiť nedokázal, hlavičkoval nad bránku. V nadstavenom čase Kmeť rozohral rohový kop presným centrom do skrumáže pred domácou bránou. Najbližšie z Trenčanov mal k lopte Samuel Bagín, do vlastnej siete ju však nešťastne zrazil Marek Bartoš a tak sa stretnutie skončilo remízou a Trenčín si z nášho ihriska domov odnáša jeden bod.

Roman Skuhravý, tréner FK Železiarne Podbrezová: “Niekedy máte pocit dobre odvedenej práce aj v zápase, kedy ho výsledkovo stratíte v 90. minúte. Plne však súhlasím s trénerom hostí, pretože dnes to bol z môjho pohľadu jeden z najlepších zápasov, aké moje mužstvo odohralo. Trenčín má veľmi zaujímavých hráčov. Sledujem ich od začiatku ako tréner prišiel a viem, aké ťažké je za takýto krátky čas mužstvo posunúť. Bol to špičkový zápas, kedy moji hráči museli ísť na dno svojich síl. Samozrejme boli tam fázy zápasu kedy sa to lámalo, mohlo sa to zlomiť na začiatku druhého polčasu, keď Soares išiel sám na bránu a fantasticky nás podržal Rišo Ludha. Hneď na to sme išli do vedenia na 2:1, tam som mal pocit, že sme mali 3-4 príležitosti na to, aby sme zápas rozhodli. Od začiatku kariéry si nesiem so sebou jednu trénerskú vec a to, pokiaľ je zápas tesný, tak v závere nesmieš faulovať a vytvárať štandardné situácie. To sa nám dnes nepodarilo, ale súhlasím, že dnes to je zaslúžený bod. Verím, že aj my aj Trenčín budeme budeme miešať kartami vysoko. Dnes ma tento zápas naozaj bavil.”

Ilija Stolica, tréner AS Trenčín: “Ak by bolo viac zápasov ako bol tento, tak by to bolo skvelé pre slovenský futbal. V prvom rade chcem poďakovať Podbrezovej za privítanie, cítili sme sa tu veľmi dobre. Bol to veľmi dobrý zápas z pohľadu oboch tímov, myslím si, že oba fanúšikovské tábory môžu byť spokojné po tom, čo dnes videli. Oba tímy predviedli svoj štýl, ostali mu verní a ja som veľmi rád, že som mohol byť pri tomto stretnutí. Nebol to ľahký zápas, najmä kvôli počasiu, ktoré tu vládlo, napriek tomu všetko prebehlo v poriadku. Výsledok zobrazuje presne to dianie, ktoré vládlo na ihrisku.”