Na Žilinu sme nestačili

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová prehrali v sobotnom zápase 6. kola nadstavby Niké ligy proti Žiline 1:2.

FK Železiarne Podbrezová – MŠK Žilina 1:2 (0:1)

Góly: 90. Kabongo – 45+1., 84. Sauer

Rozhodca: Kráľovič – Štrbo, Halíček

Diváci: 645

Podbrezová: Rehák – Bartoš, Bakaľa, Mielke – Kováčik, Bajo, Chyla (67. Paraj), Ridwan – Galčík (85. Hydara), Assinor (67. Kabongo), Yirajang (67. Okunola)

Žilina: Belko – Leitner, Stojčevski, Ndjeungoue – Ďatko (61. Hranica), Gidi (90+1. Nsona), Sauer, D. Javorček – Essomba (73. Bari), Bile, Iľko (73. Adang)

Podbrezová bola v zápase herne lepším tímom a dostávala sa do veľkých šancí, ale nedokázala ich premeniť. Hlavne Roland Galčík mal na nohe viacero gólov. Jeden aj strelil, avšak jeho zakončenie prišlo po tom, ako sa nachádzal v ofsajde. V 21. minúte pálil z diaľky Sanusi a jeho pokus trafil brvno.

Debutant v základnej zostave Yirajang nechal vyniknúť Belka, pričom pred prestávkou Galčík ešte pálil o milimetre vedľa priestoru troch žrdí a Belko vytesnil prudkú ranu Sanusiho pod brvno. Neujala sa ani tvrdá rana Kováčika. V nadstavenom čase úvodného dejstva tak Žilina z prvého náznaku šance zásluhou Mária Sauera otvorila skóre.

Po zmene strán pokračoval rovnaký obrázok, avšak Galčík dvakrát v stopercentných pozíciách neuspel. Duel tak definitívne zlomil druhý zásah Sauera, pretože jeho strela prepadla Rehákovi za čiaru.

V závere striedajúci Christopher Kabongo znížil a bod mohol zachrániť Okunola, ktorý strieľal zvnútra päťky, no trafil na čiare jedného z hráčov Žiliny.

Roman Skuhravý: „Bolo na nás vidieť, že sa tou negatívnou sériou bijeme a nevzdávame sa. Keď si analyzujeme zápasy, tak je tam vždy nejaká vec, ktorá vec nedovolí, aby ste sa z tej krízičky dostali. My sme vstúpili veľmi dobre, prvý polčas sme mali dobrý prechod, dostávali sme sa do streleckých pozícií. Na môj vkus sme hrali veľa prihrávok do strany, chcelo to hrať viac kolmejšie. Cez polčas som napriek únave videl, že s tým hráči chcú niečo urobiť. Stále som veril, že sme schopní zápas otočiť, ale kľúčový moment bol lacný druhý gól. Teší ma, že napriek tomu v akej sme situácii, tak sa mužstvo nevzdalo a chcelo s tým niečo urobiť, čo je motív do ďalšej práce. Dostávame veľa gólov a nedávame ich, tam je pes zakopaný. Čaká nás práca, budeme pracovať.“