Na majstra sme žiaľ nestačili, Slovan rozhodol o víťazstve dvomi gólmi v nadstavenom čase

ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová 3:2 (1:0)

Góly: 22., 90+4 Barseghyan, 90+2 Kashia – 78. Assinor, 87. Bartoš

ŽK: Barseghjan, Strelec – Grešák, Assinor

ŠK Slovan Bratislava: Borjan – Pauschek, Kashia (C), Bajrić, Vojtko (61. Lovat) – Lichý (72. Kucka), Kankava (79. Tolic), Savvidis – Barseghyan, Abubakari (72. Marcelli), Čavrić (61. Strelec).

Náhradníci: Hrdina – Blackman, Kucka, Marcelli, Lovat, Strelec, Sharani, Tolić, Wimmer.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Bartoš, Oravec, Grešák – Kováčik, Paraj, Bakaľa (C) (71. Špyrka), Talakov (46. Ďatko) – Galčík (80. Blahút), Kabongo (59. Kuzma), Ridwan (59. Assinor).

Náhradníci: A. Danko, Macej – Assinor, Bajo, Blahút, Kuzma, Špyrka, Ďatko.

Rozhodca: Kristián Micheľ, Peter Bednár, Tomáš Vorel

Zápas pred riedko zaplnenými tribúnami ponúkol od úvodu obojstranne opatrný futbal. Už v 2. minúte pohrozil Talakov, ktorý hľadal v pokutovom území Grešáka, ale zadáci Slovana tento zámer prečítali. Ďalšiu sľubnú príležitosť založil rýchlym protiútokom Kováčik, prihral Galčíkovi, ale jeho zakončenie skrotil brankár Borjan. V 21. minúte si Barseghjan narazil loptu s Pauschekom, obhodil si Paraja a strelou ku vzdialenejšej žrdi otvoril skóre stretnutia, 1:0. Vyrovnanie mal na kopačke Kabongo, ktorý sa dostal k strele z hranice pokutového územia, ale len tesne minul žrď Borjanovej brány.

Do druhého polčasu sme vstúpili veľmi aktívne a vytvárali sme si územnú prevahu. Hneď v úvodnej minúte mohol vyrovnať Kováčik, ale jeho stopercentnú príležitosť Borjan vytlačil. V 59. minúte sa dostal ku strele Galčík, ale z takmer rovnakej pozície ako pri úvodnom góle Barseghjana, namieril len nad bránu Slovana. Na konci 64. minúty opäť Železiari pohrozili, keď sa lopta dostala k Marekovi Kuzmovi, ktorý sa však chrbtom otočený k domácej bráne, k zakončeniu nedostal. O chvíľku neskôr sa opäť pripomenul strelec úvodného gólu Barseghjan, ktorý pohotovo ľavačkou preveril Ludhovu pozornosť. V 74. minúte zodvihol fanúšikov Slovana zo sedadiel Strelec, ale jeho tutovku bravúrnym zákrokom zneškodnil na zemi Ludha. Vzápätí z 20. metrov namieril k žrdi opäť Barseghjan, ale Richard Ludha jeho strelu famózne vytlačil mimo priestoru brány. Dôležitý moment prišiel v 78. minúte. Opäť si veľmi dobre potiahol loptu Kováčik, ideálne ju naservíroval Markovi Assinorovi a ten strelou ku vzdialenejšej žrdi nedal šancu Borjanovi, 1:1! V 87. minúte prišiel ďalší výborný center od Kováčika. Loptu ideálne posadil na hlavu Mareka Bartoša, ktorý nechytateľne otočil skóre zápasu na 1:2 z pohľadu Železiarov. Slovan si podľa očakávania v závere vytvoril mohutný tlak. Lovatov center v druhej minúte nadstaveného času usmernil do siete Kašia, čím vyrovnal na 2:2. O dve minúty neskôr opäť ukázal svoje kvality muž zápasu v drese Slovana Baseghjan a druhým gólom v zápase rozhodol o víťazstve Slovana 3:2.

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: “Už od začiatku to bol emočne veľmi náročný zápas. Po zápase, ktorí domáci odohrali vo štvrtok viem, že nie je jednoduché sa skoncentrovať a my sme to chceli využiť. Myslím si, že sme od začiatku boli herne lepší na prvých 70. metroch. Čo nás dnes nezdobilo bola predfinálna a finálna fáza a nie je to klišé. Dnes sme tam nemali dobrý pohyb, ani načasovanie, pretože tie prechody, ktoré sme si vytvárali celých 90 minút, sme neriešili dobre. Kvalitu domácich bolo vidieť v situáciach, ktoré si vypracovali po našich stratách. Čo sa týka záveru, musíme pracovať tak, aby sme boli nabudúce lepší vo finálnej fáze, sebavedomejší, kľudnejší, presnejší a vyvarovali sa takýchto chýb.”

Vladimír Weiss, tréner Slovana: “My sme išli do zápasu s tým, že sme chceli zatvoriť ich kvalitu krátkych prihrávok. Dobre sme čítali hru pod ich útočným priestorom, kde sú nebezpeční a čo majú veľmi dobré. Čiastočne sme to eliminovali, aj keď na oko diváka bola Podbrezová lepšia. Futbal sa hrá ale na výsledky a ten sme v závere fantasticky zvládli. Boli tam momenty, kde sme nehrali dobre a dali sme gól, potom boli momenty, keď sme hrali dobre a nevyužili sme čisté brejkové situácie, ktoré sme nepotrestali. Boli sme v ťažkej situácii, prehra v pohári mrzí a nedá sa to len tak zahodiť za hlavu. Všetci tvrdo pracujeme, hráči išli na dno svojich síl, zvrátili v závere neuveriteľný zápas v prospech klubu, za čo si ich veľmi vážim.”