8.kolo, Michalovce – Podbrezová

MFK Zemplín Michalovce – FK Železiarne Podbrezová 1:5 (1:2)

Góly: 16. Marjanovič – 20. Blahút, 41. Assinor, 71. Kabongo, 79. Kováčik, 92. Okunola

MFK Zemplín Michalovce: Ružinský – Magda, Marjanovič, Jeřábek, Bahi – Karasjuk, Zubairu – Marcin, Žofčák (C), D. Pavúk – van Kessel

Náhradníci: Száraz – Adekunle, Bednár, S. Danko, Mušák, Shimamura, Šimko, Vaško, Volanakis

Tréner: Marek Petruš

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Oravec, Bajo, Galčík, Grešák – Kováčik, Bakaľa (C), Ridwan, Blahút – Bartoš, Assinor

Náhradníci: A. Danko, Macej – Ďatko, Kabongo, Kuzma, Okunola, Paraj, Špyrka, Talakov

Tréner: Roman Skuhravý

Rozhodca: Dohál – Straka, Kmec

Od úvodu sme videli snahu oboch tímov hrať útočný futbal. Prvú veľkú príležitosť na otvorenie skóre mal v 13. minúte Bajo, ktorý nastúpil v základnej zostave. Po Galčíkovom prieniku do pokutového územia však namieril nad bránu Michaloviec. O dve minúty neskôr ale domáci udreli. Žofčákov rohový kop na zadnú žrď vrátil Jeřábek pred bránu a bosniak Marjanovič strelil otvárací gól zápasu, 0:1. Vzápätí mohol pridať druhý gól Jeřábek, ale po jeho hlavičke lopta len opečiatkovala brvno našej brány. Domáci sa z vedenia dlho netešili. V 20. minúte Patrik Blahút nádhernou strelou vyrovnal na 1:1! O desať minút sa ocitol vo výbornej príležitosti Galčík, ktorý manévroval s loptou v pokutovom území, snažil sa vylepšiť si streleckú pozíciu, ale jeho pokus bol nakoniec zblokovaný. V 42. minúte ukázal svoju rýchlosť Peťo Kováčik, ktorý potiahol loptu po pravej strane, nacentroval do “ohňa” a Mark Assinor hlavou nekompromisne poslal Železiarov do vedenia a uzavrel skóre prvého polčasu na 1:2.

Po zmene strán sme vývoj zápasu kontrolovali a v 55. minúte sme mohli svoj náskok ešte zvýrazniť. Do sľubnej príležitosti sa dostal Ridwan, posunul Bajovi, ale jeho obaľovačka tesne minula pravú žrď. O chvíľu na to vyskúšal pozornosť domáceho brankára Roland Galčík, ktorý s problémami loptu vyboxoval na roh. V 64. minúte prišiel na trávnik Chris Kabongo, ktorý potreboval len sedem minút, aby skóroval. Krátkou kľučkou si obhodil brániaceho hráča a pridal tretí gól Železiarov, 1:3. Domáci sa ubúdajúcimi sekundami snažili o návrat do zápasu, ale skvelými zákrokmi im to nedovolil Rišo Ludha. V 79. minúte definitívne pochoval nádeje Michaloviec na lepší výsledok náš najlepší strelec Peťo Kováčik. Ďalekonosnou strelou zvýšil už na 1:4. V 88. minúte vytiahol tréner Skuhravý žolíka. Na trávnik prišiel Lekan Okunola, ktorý už po troch minútach strelil svoj prvý ligový gól a spečatil výsledok zápasu na 1:5.

Roman Skuhravý: “Vedeli sme, že nás dnes čaká náročný zápas. Vážim si, že sme dokázali ten výsledok otočiť proti pracujúcemu súperovi a na ťažkom teréne. Nevstúpili sme dobre do zápasu, ani nie tak kvôli gólu, ale kvôli tým dvom, trom štandardným situáciam, ale potom sme prebrali oťaže zápasu my. Stále som veril, že tam nejaké medzery nájdeme. Dnes sme boli odmenení za to, ako sme aj my ten zápas odpracovali. Chceli sme, aby bol zápas od úvodu pre nás hratelný a dokončíme to v druhom polčase. To sa nám podarilo, možno krutým výsledkom pre domácich, ale pre nás je to obrovská vzpruha.”