Na Dunajskú Stredu sme nestačili

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová prehrali v nedeľnom zápase 8. kola nadstavby Niké ligy skupiny o titul proti Dunajskej Strede 0:3.

FK Železiarne Podbrezová – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:3 (0:0)

Góly: 62. Trusa, 72. Vitális, 79. Redzič

ŽK: Bajo, Paraj, Faško – Herc, Ramadan

Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Vitko

Diváci: 1085

Podbrezová: Danko – Mielke (77. Okunola), Mrva, Markovič (77. Oravec) – Sanusi, Chyla (66. Faško), Paraj, Bajo, Kováčik – Yirajang (56. Assinor), Galčík

Dunajská Streda: Popovič – Csinger, Kačaraba, Brunetti, Mendez (46. Yapi) – Herc (59. Ramadan), Dimun – Vitális – Trusa (77. Charatin), Koné (46. Redzic), Andzouana (84. Dolček)

Prvú šancu stretnutia si vypracoval Trusa, ktorého pokus smeroval nad bránu. Okamžite prišla kontra, avšak Popovič sa blysol pri zaujímavej príležitosti Kováčika. Góly padali až po zmene strán. Bohužiaľ iba za chrbát inak veľmi dobre chytajúceho Danka.

Najskôr Matej Trusa akrobaticky zasiahol na zadnej žrdi center Ramadana. Následne dostal Martin Vitális veľa času na hranici pokutového územia a jeho prízemný pokus skončil v sieti. Posledný zásah po zaváhaní v zadných radoch Podbrezovej pridal Damir Redžič.

Roman Skuhravý: „Emócie sú vo mne dlhodobo, snažím sa s nimi pracovať, snažím sa pracovať s hráčmi, pre ktorých je to ešte ďaleko ťažšie ako pre mňa. Tie zápasy sa podobajú ako vajce vajcu. Stávajú sa z nás odborníci na dehonestáciu vlastného výkonu. Zaslúžene prehrávame, pretože nemáme jednu podstatnú vec a to je zodpovednosť v ofenzíve aj defenzíve. Šance sme si vypracovali, ale nie sme ich schopní premeniť. Naopak, šance ktoré ponúkne my, súper potrestá. Budeme sa pripravovať na ďalšie dva zápasy tak, aby sme to využili k tomu, aby sme vedeli, s kým do novej sezóny počítať a s kým nie.“