V poslednom domácom zápase sezóny sme zdolali Slovan

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vyhrali v sobotnom zápase 9. kola nadstavby Niké ligy v skupine o titul proti Slovanu Bratislava 2:1.

FK Železiarne Podbrezová – Slovan Bratislava 2:1 (1:0)

Góly: 7. Pauschek (vl.), 83. Mrva – 76. Bakaľa (vl.)

ŽK: Bajo, Oravec, Sanusi – Kašia

Rozhodovali: Kráľovič – Kmec, Čajka

Diváci: 1687

Podbrezová: Danko – Bartoš, Markovič (73. Bakaľa), Mrva – Kováčik, Bajo, Chyla, Sanusi – Galčík (65. Oravec), Assinor (88. Okunola), Yirajang (88. Grešák)

Slovan: Hrdina – Pauschek (46. Vojtko), Kašia, Wimmer – Blackman, Bajrič, Tolič (46. Weiss), Zmrhal (87. Zuberu) – Barseghjan, Strelec, Marcelli (82. Isaac)

Roman Skuhravý: „Som rád, že negatívnej sérii je koniec. Nebudem sa o tom obšírnejšie vyjadrovať, že aké to malo dôvody. Proste sa stala. Verím, že z toho vyjdeme silnejší. V dnešnom zápase nám pomohol prvý gól. V prvom polčase sme nepúšťali súpera ku strelám až na Barseghjana, ktorý mieril do žrde. Po zmene strán zmenil Slovan organizáciu hry vďaka príchodu mladého Vlada Weissa. Využíval medzipriestory, ale až v poslednej dvadsaťminútovke, kedy nám evidentne dochádzali sily, sa dokázal súper dostávať viac pred bránku a zaslúžene vyrovnal. Som rád, že napokon po štandardnej situácii to Mrva parádne trafil. Dlho nehral futbal a toto mu pomôže nabrať sebavedomie. Vážim si výhry, ale paradoxne sa dostavila po herne najslabšom výkone v jarnej časti.“