9.kolo, Podbrezová – Košice

FK Železiarne Podbrezová – FC Košice 5:3 (2:1)
Góly: 27., 36. Blahút, 85. Špyrka (PK), 87. Okunola, 90. Assinor- 13. Lačný, 53. Faško, 63. Gallovič
ŽK: Qose, Liener
Zostavy:
FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Oravec, Bakaľa (C) (68. Špyrka), Grešák – Kováčik, Paraj, Bajo (75. Ďatko), Blahút (75. Okunola) – Galčík (68. Sanusi), Kabongo (68. Kuzma), Assinor
Náhradníci: A. Danko, Macej – Ďatko, Kuzma, Okunola, Sanusi, Špyrka, Talakov

FC Košice: Putnocký – Fabiš, Jakubko (45. Jonec), Šindelář, Mizerák – Greššák (C), Qose (45. Gallovič) – Golikov, M. Faško, Anane (45. Liener) – Lačný (73. Sagna)
Náhradníci: Kira – Gallovič, Jonec, Petrák, Liener, Sagna, Sovič, Vasiľ, Varga
Rozhodcovia: Ruc – Ferenc, Roszbeck – Smolák

Už v druhej minúte zápasu mohol Assinor hlavičkou otvoriť skóre stretnutia, po šikovnom centri Galčíka, ale Putnocký bol pozorný. Vzápätí sa dostali do rýchleho protiútoku hostia, ktorí si vybojovali dva rohové kopy, no stav sa nemenil. V 13. minúte poslal Fabiš centrovanú loptu do územia šestnástky a Lačný hlavičkou rozvlnil sieť, 0:1. 27. minúta patrila Želieziarom. Kabongo sa síce dostal do strelecej pozície, ale posunul loptu na úplne voľného Blahúta, ktorý strelou do pravého rohu vyrovnal na 1:1. V 36. minúte Kováčik prudkou prihrávkou za obranu hostí vysunul Kabonga, ktorý mal po ľavej strane Blahúta a ten strelou do prázdnej brány pridal svoj druhý gól v zápase, 2:1. Železiari mali viac z hry a dostávali sa do viacerých gólových príležitostí. V závere polčasu sa mohol do streleckej listiny zapísať aj Assinor, ale tesne minul.

Do druhého polčasu vstúpili hostia aktívnejšie, čo sa prejavilo v 53. minúte. Fabiš poslal za defenzívu Železiarov dlhú loptu, ku ktorej sa dostal Faško a sám proti Ludhovi uspel, 2:2. Blahút mohol spečatiť svoj hetrik v 63. minúte, ale gól z toho nebol. Nedáš dostaneš sa potvrdilo v tej istej minúte, keď sa do rýchleho protiútoku dostali hostia, Gallovič zasekávačou obišiel Blahúta a rozjasal striedačku Košíc, 2:3. V 70. minúte opečiatkoval hornú žrď Putnockého brány Assinor. Strhujúci záver naštartovala penalta v 85. minúte, ktorú skúmal aj systém VAR. Exekútorom pokutového kopu bol Jozef Špyrka, ktorý sa vysporiadal s ťarchou zodpovednosti a vyrovnal na 3:3. O dve minúty neskôr vtrhol pred bránu hostí Lekan Okunola, ktorý nekompromisne strhol vedenie na našu stranu, 4:3. Definitívnu bodku za neuveriteľným stretnutím pridal v nadstavenom čase Mark Assinor, 5:3.

Anton Šoltis, tréner Košíc: „Po góle súper prebral iniciatívu, my sme znervózneli, nevedeli sme riešiť situácie, neboli sme aktívni. Zle sme zatvárali pravú stranu, z čoho vznikali prečíslenia a súper išiel do vedenia. V druhom polčase sme boli aktívni, podarilo sa nám otočiť. V 83. minúte sporná situácia, chlapci vyšli z konceptu, ale čo viem, tak asi penalta nebola. Škoda štvrtého gólu a piaty gól už bol vabank. Škoda, z našej strany oproti predchádzajúcemu zápasu zlepšený výkon, takže musíme zdvihnúť hlavy a ideme ďalej.“

Roman Skuhravý: „Som šťastný za chlapcov, pretože toto sú najcennejšie víťazstvá. Musím pochváliť Košice, boli na nás výborne pripravení. Keď sa dostali do vedenia, tak som bol kľudný, pretože som mal pocit z mužstva, že to s ním nič neurobilo. Myslím si, že sme si umne a zaslúžene došli k otočeniu výsledku. Som šťastný za takýto zápas, súper nám to vďaka dvom brejkom otočil a bolo vidieť, že sú veľmi skúsené mužstvo. Pre nás je to veľmi cenné víťazstvo.“