Železiari cestujú do Argentíny

Na majstrvstvách sveta v Argentíne máme troch reprezentantov

Tréner reprezentačnej dvadsiatky zverejnil konečnú nomináciu na Majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia od 20. mája do 11. júna v Argentíne.

Do finálnej zostavy sa po reprezentačnom kempe v Šamoríne prebojovala trojica Železiariov. Na svetovom šampionáte hráčov do 20 rokov budú reprezentovať nielen Slovensko, ale aj podbrezovský futbal brankár Adam Danko, ktorý je aktuálne na hosťovaní v druholigovom Pohroní a obrancovia Dávid Ovšonka a Nicolas Šikula, ktorí pravidelne nastupujú za náš A-tím v zápasoch Fortuna ligy. 

Nicolas Šikula: “Je to pre mňa veľká česť reprezentovať svoju krajinu na tak prestížnom turnaji a pevne verím, že budem robiť dobre meno sebe a svojmu klubu.”

Dávid Ovšonka v marci odohral zápasy aj za reprezntáciu U19. V stretnutí proti Estónsku nastupoval dokonca v základe. Ako sám hovorí, splnil sa mu sen. “Som veľmi rád, že som sa dostal na Majstrovstá sveta. Už od malička som o tom sníval a stalo sa to skutočnosťou. Je to pre mňa veľká česť reprezentovať svoju krajinu na takom veľkom podujatí. Veľmi si to vážim a už sa neviem dočkať, keď to celé vypukne. Bude to sviatok pre nás všetkých.”  

Adam Danko: “Som veľmi šťastný, že som v nominácii na MS, kde sa všetci budeme snažiť splniť naše spoločné ciele a potešiť fanúšikov predvedenou hrou a najmä výsledkami. Som plný očakávaní, všetci sa veľmi tešíme.”

Našim reprezentantom držíme palce a prajeme celému reprezentačnému tímu veľa úspechov na Majstrovstvách sveta v Argentíne.