Železiari mali na rannom tréningu vzácnu návštevu

Naše Áčko dnes absolvovalo doobedňajší tréning vo Valaskej. Možnosť zúčastniť sa tréningovej atmosféry mali aj mladí futbalisti z FK Sitno Banská Štiavnica, ktorí pod vedením bývalého známeho ligového futbalistu Lukáša Pellegríniho, v súvislosti s futbalovým kempom, nasávali atmosféru profesionálneho futbalu. 

“Aktuálne prebieha už tretí ročník športového futbalového kempu, počas ktorého navštevujeme stále iný klub. Snažíme sa deti motivovať k tomu, aby videli ako fungujú profesionáli. Môžu sa s nimi porozprávať, nájsť nové vzory, či stať sa fanúšikmi daného klubu. Nie všetky deti sú z futbalového prostredia, niektoré nemajú až takú podporu v rodinách. Týmto im chceme ukázať cestu, ako sa stať futbalistom, ako futbalisti trávia čas a ako trénujú. Chceme ich viesť k zdravému životnému štýlu.”

Aké vekové kategórie sa zúčastňujú kempu? 

“Máme detičky od 6 do 14 rokov, dievčatá aj chlapcov, futbalistov aj nefutbalistov.”

Po tréningu mali mladí futbalisti možnosť stretnúť sa s hráčmi osobne, odfotiť sa a získať aj cenný suvenír v podobe podpisovej kartičky. Po tréningu absolvovali deti prehliadku Zelpo arény.
Veríme, že dnešná návšteva bola pre nich veľkou motiváciou do ďlašieho futbalového rozvoja a veľmi radi ich počas blížiaceho sa ročníka Niké ligy privítame na tribúnach. Ďakujeme za návštevu! 🙂