Železiari opäť s reprezentačnou pozvánkou

Pred blížiacou sa reprezentačnou prestávkou postupne prichádzajú pozvánky do reprezentácie, ktoré neobchádzajú ani našich Železiarov.

Reprezentačné „Áčko“ čakajú zápasy proti Portugalsku a Luxembursku. V základnej nominácii našich Železiarov nenájdeme, ale v pozícii náhradníkov čakajú na svoju príležitosť Richard Ludha a Marek Bartoš.

Výber do 19 rokov čakajú dva prípravné medzištátne zápasy proti Švédsku. Vo výbere trénera Alberta Rusnáka figurujú aj naši Železiari Filip Mielke a Andy Masaryk, ktorý aktuálne pôsobí v partnerskom klube FK Pohronie. V pozícii náhradníka čaká na svoju príležitosť Šimon Faško, ktorý je však v základnej nominácii reprezentačnej 18-ky.

V kategórii do 21 rokov sa v nominácii trénera Jaroslava Kentoša predstavia Nicolas Šikula, Adam Horvát a v pozícii náhradníka figuruje Dávid Ovšonka. Všetci traja hráči aktuálne pôsobia v Pohroní. Slovenskú 21-ku čaká 12. októbra prípravný zápas proti rovesníkom z Poľska.

Rovnako proti Poľsku odohrá medzištátny zápas aj slovenská 18-ka. V základnej nominácii sa nachádzajú Železiari Pavol Kuťka, Šimon Faško, Róbert Petruška a Boris Rusnák. Ako náhradníci boli nominovaní Adrián Lutka a Jakub Zábojník.

V českej reprezentácii do 21 rokov opäť nechýba Chris Kabongo, ktorý je nominovaný na kvalifikačné zápasy o postup na EURO U21 2025, proti rovesníkom z Walesu a Dánska.

Všetkým našim Železiarom držíme palce a prajeme im, nech sa im v najcennejšom drese darí čo najlepšie!