Železiari si zahrali prvý prípravný dvojzápas v tomto roku

FK Železiarne Podbrezová otestovala svoje športové schopnosti proti SK Líšeň a Zbrojovke Brno

Železiari začali zimnú prípravu len minulý týždeň v pondelok, no už včera odohrali  prvý prípravný dvojzápas. Oba zápasy sa konali na ihriskách súperov, kde dostali šancu ukázať svoje schopnosti aj mladí hráči.

„Úvodný 12 dňový blok sme v rámci prípravného obdobia zakončili dvojzápasom v Česku. V prvom stretnutí nás preverila Líšeň, klub ktorý aktuálne bojuje o postup do Fortuna ligy (ČR). V tomto zápase dostali väčší priestor mladší hráči, doplnený o skúsenú os Bartoš – Bariš – Pavúk. Prvý polčas bol obojstranne zaujímavý, v druhom úroveň mierne klesla, predovšetkým kvôli častým prerušeniam a zbytočným stratám. Každopádne chalani odohrali náročné stretnutie a určite si z neho odnesú dôležité poznatky“ hovorí Štefan Markulík, asistent trénera. Stretnutie skončilo výsledkom 0:2 pre Železiarov, góly zaznamenali Lupták + asistencia Talakov a Ridwan Sanusi.

Zápas proti Zbrojovke Brno bol takisto doplnený o mladých hráčov, ktorí mali šancu nazbierať skúsenosti v hre popri skúsenejších spoluhráčoch. „V zápase proti Zbrojovke sme do každej formácie posunuli trojicu mladíkov Mielke – Faško – Masaryk, a v spojení so skúsenými hráčmi okolo nich to bola pre nich výborná škola. Úvod zápasu sme nezachytili, súper si hneď v úvode vytvoril veľkú šancu, ktorú však nepremenil. Postupne sme hru vyrovnali a po dvoch veľmi pekných akciách sme išli do vedenia. V prvom polčase sme ešte mohli streliť aj ďalší gól, no v ďalších dvoch šanciach sme neboli efektívny. V druhom dejstve mali navrch domáci, nekontrolovali sme hru, absentovala presnosť. Smerom k záveru sme už toho mali dosť, Brno malo viacero šancí, ale zápas sme zvládli. Náročný, ale určite kvalitný zápas a tým pádom skvelá spätná väzba pre nás.“ Zápas proti Zbrojovke skončil výsledkom 1:2, kde autormi našich gólov boli Marek Kuzma a Jozef Špyrka.

Prípravné zápasy odohrali aj mládežníci. U19 si zahrala prípravný zápas na UT Skalica spolu s mužstvom z Kalinova proti OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom s výsledkom 0:4.

U16 si zmerala sily proti mládežníkom U17 z Brezna s výsledkom 6:4 pre Brezno. Góly: Urban (2), Lihocký, Peterčak. Partizán Čierny Balog bol vyrovnaným súperom naším mládežníkom U17 a prípravný zápas skončil výsledkom 3:3. Góly: vlastný, Maxym, Kuťka.