Železiari úspešne uzavreli reprezentačné pôsobenie, Kabongo v základnej zostave

Reprezentačná prestávka vrcholí a svoje súboje majú za sebou aj naši Železiari. Pozorne sme sledovali ich vystúpenia, ktoré sú nateraz za nami. Teší nás ďalší presný zásah Andyho Masaryka, aj triumf 21-ky nad Banskou Bystricou, ku ktorej prispeli aj dvaja Železiari.

Včerajší odvetný súboj výberu do 19 rokov, v ktorom mali nastúpiť proti rovesníkom zo Švédska, bol z dôvodu tragických udalostí v Bruseli zrušený. Odohral sa však kvalifikačný duel českej 21-ky, aj s Chrisom Kabongom v základnej zostave. Českí reprezentanti po remíze s Walesom, odohrali druhý zápas proti Dánsku. V prvom Chris do zápasu nezasiahol, ale vo včerajšom zápase nastúpil v základnej zostave a odohral 80 minút. Naši západní susedia si zápas skomplikovali, keďže od 38. minúty hrali bez vylúčeného Juráska, ale napriek tomu dokázali vybojovať remízu 0:0.

Reprezentanti do 21 rokov hladko zdolali Banskú Bystricu 3:0. V základnej zostave odohral prvý polčas Adam Horvát, Nicolas Šikula do zápasu zasiahol od 73. minúty. Obaja hráči, aktuálne pôsobiaci v Pohroní, tak majú za sebou ďalšie reprezentačné vystúpenie a cenné víťazstvo.