Železiari zaznamenali prvé víťazstvo v príprave, s Liptákmi sme si hladko poradili 4:1

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FK Železiarne Podbrezová 1:4 (1:2)
Po dvoch prípravných zápasoch u českých susedov sa naši futbalisti potešili z víťazstva v Liptovskom Mikuláši. Liptáci boli v poradí tretím tímom, ktorý preveril formujúci sa tím Romana Skuhravého.
Základy nášho víťazstva sme položili už v úvodnom polčase. Na gól Špyrku z 12. minúty dokázali ešte domáci rýchlo reagovať, ale do polčasu prinavrátil vedenie na našu stranu Masaryk.
V druhom polčase sme na trávniku dominovali, čo prinieslo ďalšie dva presné zásahy. Dvojgólové vedenie zabezpečil z pokutového kopu Kabongo, ktorý neskôr, svojím druhým gólom v zápase, spečatil náš triumf na Liptove, 4:1.

Štefan Markulík, asistent trénera: „Počas celého zápasu sme mali hru pod kontrolou, v rámci prechodov sme viac využívali priestor krajných vertikál, keďže súper nám zatváral hlavne stred. V prvom polčase sme tam dostali veci na ktorých pracujeme, niektoré herné pasáže boli veľmi slušné. Sme radi, že sme náročný týždeň zakončili výhrou a už v nedeľu sa presúvame do Rakúska, kde nás opäť čakajú dva výborné zápasy.“