Do Podbrezovej sa v rámci ročného hosťovania vracia Matej Oravec

Do FK Železiarne Podbrezová prichádza na ročné hosťovanie do konca sezóny 2021/22 slovenský obranca alebo defenzívny záložník Matej Oravec, ktorého v klube berieme už ako domáceho hráča.

23-ročný futbalista už v Zelpo Arene pôsobil počas ročníka 2018/19, kedy strelil gól hneď pri svojom súťažnom debute proti Nitre. Narodil sa v Trnave a vyrastal v tamojšom Spartaku. S tým si zahral aj skupinovú fázu Európskej ligy, v stretnutí proti belgickému Anderlechtu rozhodol o výhre 1:0. V sezóne 2017/18 vyhral ako hráč „Bílich Andelov“ slovenský titul. Zaujímavé je, že medzi seniormi vo Fortuna lige debutoval práve proti Podbrezovej.

Pred ročníkom 2019/20 posilnil DAC Dunajská Streda a postupne si našiel miesto v zostave. Počas januára 2020 ho ale „zlákala“ ponuka MLS a stal sa hráčom tímu Philadelphia Union. Avšak, od trénera nedostával herný priestor a to napriek tomu, že klub z Pensylvánie za neho zaplatil milión eur. Matej Oravec je takisto mládežnícky reprezentant Slovenska, prešiel si kategóriami U18, U19, U20 a za U21 odohral deväť stretnutí, strelil v nich jeden gól.

„Veľmi sa tešíme z toho, že Matej Oravec sa vracia do Podbrezovej. Určite má veľký hlad po futbale. Sme radi, že z ponúk a možností, ktoré mal, si vybral práve Podbrezovú. Spoliehame sa na to, že sa okamžite zapracuje do tímu, bude veľkým prínosom a pomôže nám. Môže hrať ako stopér a aj ako „šestka“. Maťa považujeme za nášho. Podbrezovú pozná. Prajem mu, aby bol zdravý a aby jeho hosťovanie splnilo obojstranný účel a všetci boli spokojní,“ hovorí Miroslav Poliaček, generálny manažér FK Železiarne Podbrezová.

Samotný Oravec má z návratu na Horehronie takisto veľkú radosť: „Mal som viacero ponúk, ale takisto mám ešte rok a pol platný kontrakt s Philadelphiou a Podbrezová ako jediná prišla s možnosťou ročného hosťovania. Som rád za takýto kontrakt. Chcem sa rozohrať, pretože v MLS som dlhšiu dobu nehral. Prichádzam do známeho prostredia, poznám väčšinu kabíny. Je to tu príjemné, do Podbrezovej sa vždy rád vraciam. Myslím si, že keby sa vtedy nezostúpilo, tak by som tu možno bol doteraz. Spomienky na tento klub sú výborné. Teším sa na novú sezónu,“ nechal sa počuť Matej Oravec.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *