PREVIEW: Netradične v utorok pricestujú Zlaté Moravce

Netradične počas pracovného týždňa vložila Fortuna liga do svojho programu 8. kolo. V utorok o 18:00 začína v Zelpo Arene zápas medzi FK Železiarne Podbrezová a FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble.

Aktuálne prežívame skvelé obdobie, pretože ako jediný tím súťaže sme ešte nespoznali chuť prehry. Zverenci trénera Romana Skuhravého trikrát vyhrali a v štyroch prípadoch remizovali. Po víkendovej výhre proti MFK Tatran Liptovský Mikuláš (5:2) sme navyše poskočili na fantastické druhé miesto tabuľky, kde máme 13 bodov a skóre 14:8. Našim najlepším strelcom je už štvorgólový Moses Cobnan, dvakrát sa presadil obranca a kapitán Boris Godál, takisto Samuel Ďatko a Marek Kuzma. Svoj prvý gól za Podbrezovú strelil v sobotu Damián Bariš.

Navyše, spomínaných päť gólov sme v jednom zápase Fortuna ligy ešte nikdy nestrelili. V ročníku 2015/16 sa ale Podbrezovej podarilo zdolať na domácej pôde Michalovce ešte o niečo vyššie a síce 6:2, čo je náš gólový rekord v najvyššej súťaži. Dvakrát sa presadil Alen Melunovič a po jednom zásahu pridali Blažej Vaščák, Ľuboš Kupčík, Peter Gál-Andrezly i Mirzad Mehanović. Stretnutie sa hralo v Brezne.

„Čaká nás náročný program, ktorý sme začali víťazstvom a určite na to chceme nadviazať aj v stretnutí proti ViOn-u. Potrebujeme však udržať koncentráciu a aktivitu počas celých 90 minút, nakoľko v poslednom zápase sme mali herné úseky, s ktorými sme neboli spokojní. Sedem zápasov je za nami a myslím si, že sme ukázali zaujímavé veci. Každopádne, dokážeme byť ešte lepší a na tom budeme pracovať,“ hovorí pred utorkom asistent hlavného trénera Štefan Markulík.

Podbrezová a Zlaté Moravce sa medzi rokmi 2014 až 2019 počas päťročného vzájomného pôsobenia vo Fortuna lige stretli proti sebe až sedemnásťkrát. Z toho sme vyhrali päť stretnutí, rovnaký počet remizovali a v siedmich prípadoch prehrali. Najvyšší rozdiel skóre bol dvakrát zhodne 3:0, v oboch týchto dueloch sme ťahali za dlhší koniec. Spoločnými menovateľmi boli aj domáce prostredie Zelpo Areny či rok 2014, keďže išlo o zápasy z februára a augusta spomínaného roka.

Pre nás negatívnou zaujímavosťou je, že v ročníku 2018/19, kedy sme vypadli do 2. ligy, to boli práve Zlaté Moravce, kto bol na poslednom mieste pred rozdelením súťaže na dve polovice. Vtedy sme mali na desiatej priečke sedembodový náskok, avšak tím zo západu republiky počas desiatich kôl v „dolnej šestke“ nazbieral z 30 možných až 20 bodov, dva razy porazil aj nás a vypadla Podbrezová.

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble sa aktuálne nachádza na predposlednom mieste tabuľky. Stále sú bez výhry a so skóre 7:15 majú delenú najhoršiu ofenzívu súťaže a tretiu najhoršiu defenzívu. Doposiaľ zverenci bývalého reprezentačného trénera Kociana získali len tri body za remízy so Skalicou, Liptovským Mikulášom a Ružomberkom. Moravce však nestačili na Trnavu, Dunajskú Stredu, Žilinu a ani Duklu Banská Bystrica. Najlepším strelcom je s dvomi gólmi Adam Brenkus, raz sa presadili Horák, Mondek, Múdry, Pintér a Suľa.

Predpredaj vstupeniek tentoraz nebude, lístky si môžete zakúpiť v pokladni, ktorá sa otvára o 16:00.

Fanshop

Hodinu a pol pred zápasom medzi FK Železiarne Podbrezová a FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble otvárame aj náš fanshop.

Nájdete ho pri vstupe do Zelpo Areny, hneď pri turniketoch. Môžete si zakúpiť oblečenie aj menšie suveníry s potlačou FK Železiarne Podbrezová ako parádne mikiny, krásne polokošele a tričká, šiltovky, rúška, vankúše, šiltovky, zástavky, šatky, voňavé stromčeky, kľúčenky či perá.

Tešíme sa na vás!

Náš fanshop funguje vďaka spolupráci s A4ka, na ich stránke www.fanzone.sk si môžete zakúpiť aj produkty s našim logom, priamy odkaz pre túto sekciu nájdete na priloženom linku TU.

Tombola

Aj v novej sezóne budeme každý zápas mať tradičnú tombolu. Ceny do súťaže venuje obchod KUTIL Jaroma Brezno.

Súťaž

Už tradične cez prestávku budú dvaja súťažiaci kopať na bránku a odnesú si výhry od kaviarne VELÍN cafe.

1. cena: 20 € na konzumáciu

2. cena: 10 € na konzumáciu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *