PREVIEW: V nedeľu proti Trnave

V 14.kole Fortuna ligy sa FK Železiarne Podbrezová postavia proti FC Spartak Trnava. Výkop stretnutia je v nedeľu (16.10.) o 17:30 v ZELPO Aréne. Priamy prenos ponúkne Voyo a Dajto.

V poslednom zápase Fortuna ligy proti Trnave sme remizovali 1:1 na trávniku FC Spartak Trnava kde v 84 minúte vyrovnal stav stretnutia Moses Cobnan a tak sme si z Trnavy priniesli jeden bod.

V čerstvej pamäti máme vzájomný zápas proti Trnave z októbra minulého kalendárneho roka, kedy sme sa stretli v rámci Slovnaft Cupu. Spartak síce už v 9. minúte viedol o dva góly, no dva zásahy Borisa Godála skóre vyrovnali a rozhodovali až dramatické penalty. Bohužiaľ, postúpil súper. V rámci Fortuna ligy sme spolu odohrali 15 zápasov, vyhrali sme ich štyri. Hneď ten prvý, keď v roku 2014 rozhodol o výsledku 1:0 Peter Gál-Andrezly.

Následne sa zrodili dve víťazstvá Podbrezovej v roku 2016. Najskôr najvyššia výhra 3:0, zásluhou dvoch gólov Patrika Vajdu a jedného od Andyho Rendlu. O niekoľko mesiacov Endy Bernadina a Miroslav Viazanko zariadili výhru 2:0. Naposledy sme sa nad Trnavou tešili v roku 2018, kedy sa doma presadil Dávid Leško (1:0).

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová (31.7 .2022)

Podbrezová v poslednom zápase prehrala v Michalovciach 0:1. V tabuľke sa nachádzame na piatom mieste so ziskom 20 bodov za 5 výhier, 5 remíz a 3 prehrami. Doposiaľ sme premenili 18 gólov a 14 sme inkasovali. Náš najlepší strelec Moses Cobnan sa postaral o 4 góly. Trikrát sa presadili Boris Godál a Marek Kuzma.

FC Spartak Trnava sa momentálne nachádza na 2. mieste. V poslednom zápase vyhral v Banskej Bystrici 2:0. Doposiaľ získali 25 bodov a najlepší strelec je Samuel Štefánik ktorý ma na konte 4 góly.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *