FK Železiarne Podbrezová  –  MŠK NOVOHRAD Lučenec   5 : 0 (2 : 0)

FK Železiarne Podbrezová:

Macej – Viazanko, Hric, Straňák, Mizerák, Lipták, Paraj, Ďatko, Leško, Marcin, Šulc

Striedali :

Mejri, Špyrka, Pavúk, Pastorek

V generálke na nový ročník II. ligy privítala Podbrezová na ihrisku vo valaskej treťoligový Lučenec.  Od úvodu stretnutia držali  opraty zápasu pevne v rukách domáci futbalisti. Už v  9. minúte po peknej akcii Leško sklepol loptu na nabiehajúceho Šulca, ktorý pred vybiehajúcim brankárom nezakončil, ale peknou prihrávkou ponúkol gól Marcinovi 1:0. V 17. minúte po prihrávke Marcina Šulcovu krížnu strelu zneškodnil Ludha.  O dve minúty  pekný center Viazanka poslal  Leško hlavou nad bránu. V 21. minúte to spoza 16- tky vyskúšal Marcin, mieril však vysoko nad.  V 25. minúte po centri  Ďatka si takmer hosťujúci stopér strelil vlastný gól, Ludha však pohotovo zasiahol. V 28. minúte po skvelom prízemnom centri Ďatka loptu šikovne prepustil Leško, Marcin však poslal loptu tesne vedľa pravej žrde.  O tri minúty sa už domáci tešili po druhýkrát, keď si kolmú prihrávku od Viazanka prebral Šulc a peknou krížnou strelou zvýšil vedenie. V 38. minúte po peknej individuálnej akcii Ďatko našiel prihrávkou Šulca,  tentokrát ho však vychytal Ludha.

Po zmene strán sa obraz hry veľmi nezmenil.  Domáci aktívnym pressingom nútili hosťujúcich hráčov k chýbam.  Ubehli len dve minúty a nepresná strela Marcina sa dostala až k Šulcovi, ktorý svojim druhým gólom v zápase zvýšil na 3:0. V 52. minúte po rýchlej akcii Šulc našiel Mejriho a ten krásnou strelou strelil štvrtý gól.  V 65. minúte Špyrka z 11 metrov vysoko prestrelil bránu. V 71. minúte center Mizeráka našiel hlavu Marcina, ten však bránu netrafil.  V 73. minúte vybojoval loptu Mizerák našiel na hranici 16- tky Leška jeho strelu však brankár hostí spoľahlivo kryl.  V 80. minúte Ďatko po krásnej individuálnej akcii zvýšil na 5:0. V 83. minúte sa proti Špyrkovi v krátkom slede 2-krát vyznamenal brankár Lučenca, pri treťom pokuse mu pomohol jeden z obrancov, ktorý vykopával strelu Pastoreka z bránkovej čiary. Do konca zápasu už domáci gól nepridali a po kvalitnom výkone sa skvele naladili na novú sezónu.