Starší dorastenci majú za sebou vydarené herné sústredenie v Uherskom Brode

V uplynulom týždni absolvovali naši starší dorastenci U-19 pod vedením trénerského dua Milan Nemec – Rastislav Urgela  herné sústredenie v českom meste Uherský Brod.  Počas 7 dní absolvovali na umelej tráve  dvojfázové tréningy a na záver sústredenia odohrali prípravný zápas proti rovesníkom zo Zlína, v ktorom po góloch Straku a Belka zvíťazili 1:2.

Rastislav Urgela : „Po ôsmich tréningoch na sústredení v Uherskom Brode sme na záver odohrali ďalší prípravný zápas s fyzicky vyspelým a kvalitným  súperom. Napriek únave z náročného programu sme odohrali dobrý zápas, v ktorom bolo veľa zaujímavých vecí hlavne smerom dopredu. Takto nejako  by sme sa  chceli prezentovať v súťaži, aj keď stále je čo zlepšovať, či už v obrannej alebo v útočnej fáze. Prvý polčas sme prehrávali po rýchlom protiútoku z našej štandardnej situácie, čomu sa dalo zabrániť a napriek 3-4 šanciam sme ho prehrali 1:0. Po zmenách v zostave a dobrom vstupe do druhého polčasu sme po pekných akciách otočili výsledok. Hráči išli za víťazstvom, mali sme ešte niekoľko dobrých príležitostí, výsledok už však zostal nezmenený. Teší nás  prístup, mentalita a kvalita na viacerých postoch. V dobrom svetle sa ukazujú všetci hráči ročníka 2003. Na záver by som sa rád poďakoval vedeniu FK Železiarne Podbrezová za možnosť vycestovať na sústredenie počas ktorého sme mali vytvorené skvelé podmienky a naozaj nám nič nechýbalo.“