Prípravný zápas mužov, 07. júl 2018, sústredenie PL

KS Lechia Gdańsk  –  FK Železiarne Podbrezová    3 : 0 (1 : 0)
Góly : 45. Lipski (z pen.), 85. Haraslín, 87. Paixao

Podbrezová : Kuciak – Magda (72. Mojžiš A.), Krivák, Baran, Turňa – Sedláček, Obročník (70. Tereščenko) – Bernadina (70. Mejri), Mikuš, Leško (70. Breznanik) – Wiezik (60. Kopičár)

Po prehre v prvom zápase sme vstúpili do zápasu proti ďalšiemu poľskému súperovi lepšie a v 18. minúte zlyhal sám pred brankárom Leško, s ktorého pokusom si poradil Dušan Kuciak. V ďalšej príležitosti zachránila brankára poľského tímu žrď, ktorá zazvonila po krásnej strele aktívneho Leška. Po tomto momente začali hroziť aj domáci, ale obrana Podbrezovej pracovala spoľahlivo. V 32. minúte ohrozil nášho brankára Kuciaka Lipski, ale s jeho streleckým pokusom si poradil. V poslednej minúte prvého polčasu po faule Magdu dostal poľský tím výhodu pokutového kopu, ktorý Lipski premenil 1:0. Vstup do druhého polčasu opäť vyšiel lepšie Železiarom a po rohovom kope Leška hlavičkoval presne do rohu brány nová posila Baran, ale bravúrne zasiahol Dušan Kuciak. Na opačnej strane po rýchlom útoku v poslednej chvíli odvrátil nebezpečnú situácii Turňa a v 60. minúte zasiahol dobre Martin Kuciak pri krížnej strele Wolskiho. Po chvíli sa opäť presadil v súboji Leško, ktorého ďalšia strela mieril tesne vedľa. V závere sa presadil na ľavej strane Haraslín cez Mojžiša a krížnou strelou zvýšil na 2:0. V 87. minúte vystihol Paixao malú domov Turňu a stanovil na konečných 3:0.