Po prehratom stretnutí so Slovanom Bratislava

Zverenci Karola Praženicu sa pred reprezentačnou prestávkou nenaladili dobre, keďže z pôdy Slovanu Bratislava nedoviezli ani bod a po prehre 1:4 prišla už štvrtá prehra v tomto ročníku Fortuna ligy.

Štart zápasu Podbrezovej vôbec nevyšiel. Martin Kuciak inkasoval už z prvej akcie domácich, ktorú potiahol Aleksandr Čavrić a po prihrávke na Božikova sám dokázal doraziť loptu za bezmocného gólmana hostí. Prešlo iba niekoľko minút, aby sa sieť za naším brankárom vlnila opäť. Maďarský reprezentant Holman uličkou našiel Jakuba Mareša, na toho naša defenzíva totálne zabudla a český hroťák po otočke vedel, ako si v stopercentnej situácii počínať: „Do zápasu sme chceli vstúpiť aktívne, čo sa nám podarilo. Z prvej šance domácich sme však inkasovali a z druhej po druhý raz. To pre nás bola dosť veľká studená sprcha,“ povedal po stretnutí tréner Karol Praženica.

Podbrezová následne vyrovnala hru a snažila sa so zápasom niečo urobiť, lenže to sa dlho nedarilo. Navyše, Jakub Mareš mohol pridať svoj druhý gól v zápase, priestor brány tesne minul. V nadstavenom čase prvého dejstva však ušiel Miroslav Viazanko, jeho prihrávku do ešte lepšej pozície na Djordjeviča v poslednej chvíli zrazil do bezpečia Holman: „V zostávajúcom priebehu prvého polčasu sme sa snažili streliť gól, žiaľ, vždy nám niečo chýbalo. Podarilo sa nám párkrát získať loptu, ale zakaždým nám niečo zabránilo dostať sa do lepšej šance,“ pokračoval Praženica.

Aké-také šance Podbrezovej na body pravdepodobne úplne zhasli začiatkom druhého dejstva, pretože Aleksandr Čavrić pridal svoj tretí presný zásah v stretnutí. Svojou bombou k žrdi upravil na priebežných 3:0: „V druhom dejstve sme chceli niečo urobiť, no hneď sme dostali tretí gól a prakticky bolo po zápase,“ uvedomoval si hlavný kouč.

O gól viac to mohlo byť po prudkej rane Holmana, tá skončila tesne nad brvnom, alebo i po príležitosti Mareša, ale ani on priestor troch žrdí netrafil, a tak sa hostia ešte na chvíľu vrátili do hry o potenciálne body. Strelu spoza pokutového územia od striedajúceho Mikuša si zrazil za chrbát vlastného gólmana Rundič, čo z nášho pohľadu znamenalo zníženie na 1:3. Navyše, ten istý hráč videl o malú chvíľu aj červenú kartu, takže šance „Železiarov“ ešte vzrástli. Srbský stopér fauloval prenikajúceho Mikuša, ktorý by inak išiel sám na Greifa. Dávid Leško nariadený priamy kop využil iba na strelu do múru.

Desať minút pred uplynutím riadnej hracej doby nakoniec o všetkom rozhodol Vukan Savičević. Po centri Chouchoumisa sa spomínaný Balkánec ešte nepresadil, pretože sa zaskvel Martin Kuciak, na dorážku už bol ale aj náš gólman prikrátky.

„Súper zvíťazil zaslúžene, mrzí ma, že góly sme dostali po našich chybách. Individuálne chyby sa opakujú, stojí nás to lepšie výsledky a pohodu v kabíne. Dúfam, že v budúcnosti sa to zlepší,“ dodal Karol Praženica, ktorý má na konte v tejto sezóne iba jedno víťazstvo z domáceho zápasu s Michalovcami a dokopy štyri body, keďže Podbrezovčania uchmatli bodík na pôde AS Trenčín.

V závere mal ešte dobrú príležitosť na skorigovanie striedajúci Endy Opoku Bernadina, ktorý obišiel Greifa, lenže priestor brány sa mu trafiť nepodarilo. Skúšali to i aktívny Mikuš a hlavou Lazar Djordjevič, ďalší gól už nepadol.

Reprezentačná prestávka určite padne našim chlapcom vhod, pretože počas nej budú mať dostatok času natrénovať veci, ktoré nefungujú a do zápasu s MŠK Žilina všetko zlepšiť.