Po prehre s MFK Ružomberok

Výsledok domáceho stretnutia s MFK Ružomberok nás tešiť nemôže. Zverenci Karola Praženicu prerušili sériu dvoch bodových zápasoch v rade a nestačili na účastníka 3. predkola tohtosezónnej edície Európskej ligy.

Zo začiatku vyrovnaný duel prakticky zlomil prvý gól. Štefan Gerec po rohovom kope ostal nestrážený a trafil sa presne okolo Martina Kuciaka. Stanovil teda polčasový stav na stále hrateľný výsledok 0:1: „Išli sme do zápasu s tým, že chceme lepšie reagovať na rozostavenie súpera 3-5-2. Myslím si, že najväčší problém sme mali v krídelných priestoroch, kde reakcie na situácie jeden na jedného neboli najlepšie a taktiež sme nezískavali odrazené lopty v strede poľa. Súper bol v týchto veciach lepší a rýchlejší. Do prvého gólu bola hra relatívne vyrovnaná, ale potom prišla naša zlá reakcia na štandardnú situáciu, keď hráč nereagoval na odrazenú loptu. V podstate do konca polčasu bol súper lepší. Jeho hráči boli všade rýchlejší, ťažko sa nám na to reagovalo, hlavne čo sa týka nejakého priestorového presúvania,“ hodnotil úvodné dejstvo tréner Podbrezovej Karol Praženica.

„Do druhého polčasu sme sa snažili zareagovať a dali sme do hry ofenzívnejšieho Leška namiesto Migaľu. Bohužiaľ, dostali sme gól na 0:2, následne prišla červená karta,“ pokračoval náš kouč. Práve druhý presný zásah prišiel z ničoho nič. Peter Gal-Andrezly stihol loptu ešte udržať v hre, nakopol ju do päťky a nešťastníkom momentu sa stal brankár Martin Kuciak: „Lopta išla od čiary. Trošku viac som si na ňu povybehol, pretože som čakal, že pôjde cez päťku. Tá lopta sa dostala za mňa. Bola to úplne jednoducho chytateľná situácia. Lopta sa mi však vyšmykla a bohužiaľ takým spôsobom, že som ju chytil nejaký centimeter za čiarou. Mrzí ma to, pretože som tam na to, aby som mužstvo podržal a dnes sa mi to nepodarilo,“ opísal smolný moment: „Zlomilo sa to po mojej chybe, čo ma veľmi mrzí. Stávať by sa to nemalo, zvlášť, keď v zápasoch rozhodujú maličkosti. Robíme také primitívne chyby, že to by naozaj zrazilo aj vyspelejšie a skúsenejšie mužstvo, ako sme my,“ doplnil Kuciak.

Navyše, krátko na to prišla aj červená karta stopéra Jána Kriváka. Ten videl dve žlté v priebehu štyroch minút. Paradoxne práve od tohto momentu však začali byť domáci aktívnejší a dokonca sa im podarilo znížiť: „Snažili sme sa to otočiť s desiatimi hráčmi. Mali sme nejaké dva náznaky šancí, no bohužiaľ sme z toho nedali ďalší gól a ešte jeden dostali,“ povedal jediný autor podbrezovského presného zásahu v stretnutí Matúš Mikuš: „Andrej Rendla mi to tam krásne nacentroval. Bol som na prvej žrdi a chvalabohu to dopadlo gólom, aj keď to nebolo za žiadne body.“

 

 

„Síce sme paradoxne boli trošku odvážnejší, hrali sme viac na riziko, ale potom prišiel tretí gól. V podstate nám chýbal ten hráč, ktorý bol vylúčený a zápas sa už iba dohrával,“ dodal Praženica. Posledný gól prišiel od striedajúceho Takáča, necelých desať minút pred koncom a v podstate otupil snahu domácich pomýšľať na body: „Výsledok hovorí jasnou rečou. Prehrať po takom výkone a chybách, aké sme urobili, tak to sa nedá nazvať inak, ako futbalovým fiaskom, pretože domáci zápas, v ktorom by sme mali dominovať, absolútne neodzrkadlil to, na čo sme sa celý týždeň pripravovali. Prakticky sme ani nehrali, len sme čakali, kedy dostaneme gól a dostali sme ho. Takto to ďalej nejde, musíme sa každý sám nad sebou zamyslieť, pretože tých chýb je veľa a Ružomberok prakticky potrestal každú jednu,“ sypal si popol na hlavu skúsený gólman Martin Kuciak.

Už-už sa zdalo, že post štítových záložníkov je vyriešený, tento zápas ale na pohode v tomto smere nepridal. Lukáš Migaľa išiel cez polčas dole, aby do hry mohol naskočiť ofenzívnejší Leško. Ľuboš Kupčík taktiež nedohral na spomínanom poste, po červenej karte Kriváka sa musel zasunúť na stopéra k Jaroslavovi Kostelnému: „V tomto zápase to nefungovalo. Bolo pre nich náročné reagovať, keď si Gerec odskakoval do toho medzipriestoru a nezískavali sme ani odrazené lopty. Z toho sa súper cez krídla snažil viesť svoje akcie,“ nechal sa počuť Karol Praženica, ktorý by túto pozíciu mohol vyplniť Aldom Baézom, lenže to má háčik: „Momentálne nie je v stave, že môže nastúpiť a hrať. Je to vyučený záložník, avšak zatiaľ fyzicky pripravený nie je. V nejakom stretnutí za juniorku nám ukáže viac, ako sa bude javiť a ako si sadne so spoluhráčmi,“ hovoril hlavný tréner, ktorý o hráčovi momentálne na skúške dodal: „Podľa mojich informácií by tu mal zostať.“

 

Matej Kubove