Pred zápasom proti MFK Ružomberok

V piatom kole nás na Horehroní čaká vypätý súboj, pretože pricestuje MFK Ružomberok, ktorý sa v tejto sezóne predstavil v Európskej lige a v minulom ročníku to bol práve on, kto si na úkor nás vybojoval postup do Európy.

Pamätný zápas z predposledného kola priniesol jediný gól, o ktorý sa v závere postaral Erik Daniel, čím vystrelil „Ruži“ postup: „Bol to vtedy vyrovnaný zápas. Možno sme boli aj lepší, súper hral podľa mňa bojazlivý futbal. Potom sme ale po chybe dostali gól. Aj keď pekný, tak určite nás zarmútil. Teraz sa to určite nestane. Musíme vyhrať,“ vracal sa v spomienkach Andrej Rendla, ktorý ten duel pozeral len z tribúny kvôli zraneniu: „Určite by som to nebral ako odplatu. Je nová sezóna, máme nové ciele,“ doplnil Kostelný.

Podbrezová niekoľkokrát stroskotala na gólmanovi Matúšovi Macíkovi: „Myslím si, že to bolo hlavne o nás, lebo sme šance nepremenili. Ich brankár mal kopu šťastia pri tých zákrokoch,“ vyjadril sa kapitán Jaroslav Kostelný, ktorý si ďalšie zaváhanie nepripúšťa, aj keď to bude veľmi ťažké: „Očakávam náročný duel skrz toho, že body zbierame v úvode sezóny pomalšie. Ružomberok je nepríjemný súper, ktorý donedávna hral Európsku ligu, kde predvádzal dobré výkony. Napriek tomu budeme chcieť byť doma úspešní. Chceme získať body, aby sme v tabuľke išli hore.“

Rovnako tak zmýšľa aj šikovný útočník Rendla: „Každopádne to bude ťažký zápas. Pre mňa určite, pretože budem mať proti sebe silných obrancov. Dúfam, že sa s nimi pobijeme a uhráme dobrý výsledok.“ Recept na protivníka ale neprezradil: „Nechcem prezrádzať taktiku,“ smial sa bývalý hráč Twente Enschede: „Uvidíme, budeme bojovať vpredu aj vzadu a dúfam, že nejaký gól už dáme.“

„Ružomberok Má slušné mužstvo postavené na rýchlych krajoch a kombinačnej hre, ktorú sa budeme snažiť eliminovať a presadiť sa našimi zbraňami,“ doplnil Jaro Kostelný.

MFK Ružomberok sa v tejto sezóny už predstavil aj v Európskej lige. V prvom predkole prekvapil a vyradil srbskú Vojvodinu Novi Sad, v druhom Brann Bergen, no na silný Everton nestačil. Oba zápasy prehral 0:1, hanbu rozhodne nespravil. Najväčšia hviezda Wayne Rooney sa však gólovo nepresadila, takže možno šanca pre Andreja Rendlu, aby ho prekonal tým, že sa trafí do siete Macíka?: „Rooney hral svoju hru a v tom zápase v Ružomberku dal on gólovú prihrávku, takže to je niekedy dôležitejšie, ako gól. Svoje si určite odohral,“ povedal náš útočník.

Zaujímavé stretnutie to bude hlavne pre Mateja Kochana, ktorý celú kariéru zasvätil „Železiarom“, ale pred štartom ročníka 2017/18 sa presunul do Ružomberku: „Pre mňa to bude špeciálny zápas,  veď som tam strávil doterajšiu futbalovú kariéru. Teším sa na neho, ale teraz som už v druhom klube a sústredím sa na to, aby som podal dobrý výkon a aby sme v Podbrezovej zvíťazili,“ povedal nám Kochan.

MFK fortunaligovú sezónu nezačal najlepšie, pretože prehral v Zlatých Moravciach 1:2. Následne však porazil Senicu vysoko 4:0, aby v treťom kole remizoval na pôde Dunajskej Stredy 1:1. Naposledy však pod Čebraťom bral všetky Spartak Trnava za výhru 2:0.

Vzájomné zápasy od nášho postupu do Fortuna ligy

Z deviatich prípadoch sa Ružomberok tešil až sedemkrát, raz sa zrodila remíza a len jediný raz vyhrali „Železiari“. Bolo to v prvej tretine minulej sezóny. Víťazstvo 3:1 zariadili Podio, Kochan a Vajda. Celkové skóre zo vzájomných stretnutí je z nášho pohľadu 9:13. Za MFK sa dvakrát trafil Gagik Dagbašjan a po jednom góle pridali Lovás, Ľupták, Masaryk, Rosa, Zreľák, Kružliak, Almaský, Nagy, Daniel, Lačný a Patrik Vajda si dal vlastný. Na strane Podbrezovej boli šťastnými strelcami dvojgóloví Pablo Podio a Dejan Peševski. Trafili sa i Sabler, Viazanko,Vaščák, Kochan, Vajda.

Matej Kubove


Rozhodcovia zápasu:  

Rozhodca :   Michal Očenáš, Žilina

Asistent 1 :   Tomáš Mókoš, Senec

Asistent 2 :    Tomáš Vorel, Žilina

Delegát spravodajca SFZ :      Štefan Vaľko, Žákovce


Vzájomné zápasy :

19.5.2017 Podbrezová Ružomberok 0 : 1
Daniel
26.2.2017 Ružomberok Podbrezová 0 : 0
24.9.2016 Podbrezová Ružomberok 3 : 1
Podio, Kochan, Vajda – Lačný
30.4.2016 Podbrezová Ružomberok 3 : 1
Peševski 2, Podio – vlastný
5.12.2015 Ružomberok Podbrezová 3 : 2
Dagbashyan 2, Lupták – Sabler, Viazanko
12.9.2015 Podbrezová Ružomberok 0 : 1
Lovás
8.5.2015 Ružomberok Podbrezová 2 : 0
Masaryk, Rosa
22.11.2014 Podbrezová Ružomberok 1 : 2
Vaščák – Almaský, Nagy
23.8.2014 Ružomberok Podbrezová 2 : 0
Zreľák, Kružliak