Samuel Ďatko: Sme pripravení na 100%. Verím, že to zvládneme

52 dní. Presne toľko uplynulo od posledného súťažného stretnutia našich chlapcov. Už zajtra nastúpia Železiari v reštarte II. futbalovej ligy na prvý zo štyroch dohrávaných stretnutí jesennej časti sezóny.  Od 12:30 zabojujeme pod Tatrami o víťazstvo s poradovým číslom sedem. Stretnutie medzi FK Poprad – FK Železiarne Podbrezová povedie v pozícii hlavného rozhodcu Martin Dohál.

Náš najbližší súper, FK Poprad sa nachádza v neúplnej tabuľke II. futbalovej ligy na poslednej, 15. priečke. Podtatranci odohrali v doterajšom priebehu sezóny desať zápasov, v ktorých dokázali získať len tri body za jedno víťazstvo a 9 prehier. Jediné víťazstvo zaznamenali v piatom kole, keď doma zdolali rezervu bratislavského Slovana rozdielom triedy 3:0.  V tabuľke by tak za normálnych okolností mali bielo-modrí orli na konte tri body, no pre porušenie súťažného poriadku čl.83/1 im bolo odrátaných šesť bodov, a tak majú na svojom konte -3 body.  Zverenci trénera Stanislava Ďuriša sa trápia najmä v defenzíve, keď súperom dovolili streliť až 30 gólov a majú tak najhoršiu defenzívu v celej lige.  Najlepším strelcom domácich je 21-ročný stredopoliar Matej Grešák. Ten stihol v piatich súťažných stretnutiach streliť štyri góly a patrí tak k ťahúňom a lídrom podtatrancov. Po dva presné zásahy má na svojom konte dvojica Oliver Luteran a St. Hillaire Kathon Kenroy. Bielo-modrým veľmi chýbajú góly skúseného 31-ročného srbského útočníka Dragana Andriča, ktorý sa v doterajšom priebehu sezóny ešte nepresadil, no odohral len dve stretnutia. Príjemným prekvapením v kádri Popradu sú mladí hráči Oliver Luteran a Erik Hurný. Prvý menovaný, 19-ročný stredopoliar nastúpil do všetkých 10-tich stretnutí a strelil dva góly. Erik Hurný je ešte len 17-ročný útočník, ktorý  v tejto sezóne nastúpil do 9-tich zápasov a stihol streliť jeden gól.

Súboj v národnom tréningovom centre prichádza po viac ako šesťtýždňovej prestávke, počas ktorej sa obmedzil tréningový proces jednotlivých mužstiev. Ako toto obdobie trávil Samuel Ďatko? „Toto obdobie som sa snažil tráviť ako počas normálnej sezóny. Trénoval som individuálne a neskôr, keď sa tie opatrenia uvoľnili, tak sme už trénovali v malých skupinách na ihrisku, čo už bolo určite lepšie. Som veľmi rád, že už môžeme trénovať naplno, spolu celý tím a pripravovať sa tak na súťažné zápasy,“ začal svoje rozprávanie 19-ročný mladík. Každý futbalový fanúšik netrpezlivo čakal na rozhodnutie v súvislosti s pokračovaním druhej najvyššej futbalovej súťaže a ako aj sám Samuel hovorí, rozhodnutie o pokračovaní súťaže potešilo aj samotných hráčov: „Niečo podobné sa stalo aj v júni, keď sa tiež najprv nemalo hrať, no nakoniec sa odohralo pár zápasom. Sme všetci veľmi radi, že môžeme opäť hrať a toto rozhodnutie nás všetkých veľmi potešilo. Celé mužstvo sa na zostávajúce duely veľmi teší. Sme veľmi dobre pripravení, či už po kondičnej alebo technickej stránke. Tým, že sa nehrali stretnutia sme mohli trénovať ešte intenzívnejšie a ešte viac zapracovať na našich nedostatkoch, či už na ihrisku alebo v posilňovni,“zhodnotil pripravenosť mužstva odchovanec nášho klubu a mládežnícky reprezentant, a ďalej pokračuje: „Čakajú nás ešte štyri stretnutia a jednoznačne chceme získať dvanásť bodov. Sústredíme sa však na najbližší zápas v Poprade. Neviem, ako na tom bude náš súper, no my sme pripravení na 100%. Budeme chcieť hrať našu hru, diktovať tempo zápasu a byť dominantní, tak ako sa o to snažíme počas sezóny. Myslím si, že vplyvom pauzy tá úroveň zápasu nebude až na takej úrovni ako tomu bolo pred pauzou. Verím však, že to v Poprade zvládneme a pocestujeme domov s troma bodmi a pridáme k tomu aj dobrý výkon,“  zakončil svoje rozprávanie sympatický rodák z Čierneho Balogu.

Našim chlapcom aktuálne patrí v tabuľke 5. priečka so ziskom 19 bodov za šesť výhier a jednu remízu. Na konte máme aj tri prehry, z toho dve prišli v našich posledných dvoch vystúpeniach – doma s Liptovským Mikulášom a na ihrisku Púchova.  Železiari sa môžu pochváliť najlepšou defenzívou súťaže, ktorá dovolila streliť súperovým hráčom len desať gólov.  O ofenzívu sa stará najmä trojica Roland Galčík – Erik Grendel – Daniel Pavúk. Roland má na svojom konte už 4 presné zásahy a patrí k najlepším hráčom, nielen v našom tíme, ale patrí aj k najlepším hráčom do 21 rokov celej ligy.  V zajtrajšom stretnutí by už mala byť k dispozícií aj uzdravená dvojica našich najskúsenejších hráčov – Erik Grendel a Vladimír Kukoľ.

Železiari odštartujú dohrávku jesennej časti sezóny pod Tatrami. V súboji mužstiev z opačných pólov tabuľky budú favoritmi naši chlapci. Všetci pevne veríme, že to zvládnu a pripíšu si tak do tabuľky dôležité tri body !!!