Muži v príprave proti FK Pohronie Žiar nad Hronom

Prípravný zápas mužov, Zelpo aréna 30.06.2018

FK Železiarne Podbrezová – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0:1 (0:0)

Góly: 50. Frimmel (11 m)

Tretí a tým pádom aj posledný domáci prípravný zápas Podbrezovej otvorila strela Leška z priameho kopu, ktorá iba tesne minula priestor troch žrdí. Na ďalšie šance sme čakali do záveru prvého polčasu, kedy z hranice bieleho bodu vystrelil Frimmel, v ideálnej pozícii mu lopta nesadla. Podobne tak dopadol aj Mikuš a jeho pokus z hranice veľkého vápna. Následne neuspel hlavičkou pod brvno Jacko, Kuciak reflexívne zasiahol. Druhý polčas otvoril pokutový kop. Nicolas Mejri nešťastne zahral rukou vo vlastnej šestnástke a aj keď Marko Drobnjak smer zakončenia vystihol, Marek Frimmel otvoril skóre (0:1). Ten istý hráč mohol pridať svoj druhý gól v stretnutí. Dostal pas na hranicu šestnástky, cez Magdu aj vystrelil, no Drobnjak výborne vybehol a zasiahol.  Vyrovnanie mal na hlave v 62. minúte stopér Rastislav Fischer, jeho hlavičku po rohovom kope z bránkovej čiary vyškriabal Jenčo. Obrovskú šancu zahodil i Kopičár, ktorý si v 76. minúte zasekol gólmana Pohronia, lenže pri zakončení stratil rovnováhu a v páde netrafil prázdnu bránu. Stretnutie sme prehrali o jeden gól.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Magda, Macuľa, Bartoš, A. Mojžiš – Tereščenko, Kopičár – Bernadina, Mikuš, Leško – Lepieš

Striedali: Drobnjak – Gordan, Fischer, Matej Turňa, Mejri, Ďatko, Wiezik

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: R. Packo – Hatok, Nosko, P. Packo, Tesák – Košuda, Paraj – Jacko, Frimmel, P. Blahút – Litwiak

Striedali: Jenčo – Krascscenits, Župa J. Blahút, Gulijev, Pidručnij, Sojka, Antošík