28. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-17 – ŠK Slovan Bratislava

FK Železiarne Podbrezová U-17 –  ŠK Slovan Bratislava   0 : 3 (0 : 1)

Góly : 19´ a 78´ Matoš, 55´ Šoltíšik

Zostava U-17 :

Chládek – Ďurica, Geschwandtner, Černák, Macko, Ufrla (76´ Pavličko), Prachar (64´ Kohút), Brozman, Köröš, Kurčík (31´ Morong), Jonaš (52´ Kafrík)

Proti kvalitnému družstvu Slovana s množstvom reprezentantov v zostave sme odohrali dobrý zápas, hoci výsledok hovorí niečo iné. Limitujú nás však individuálne chyby v defenzíve, ktoré súperi trestajú gólmi a my naopak svoje šance nepremieňame. Zápas mal dobré tempo, obidve družstvá sa snažili hrať útočne a pripravili si viacero dobrých príležitostí na strelenie gólu. Skóre otvorili hostia v 19. minúte, keď po našej zbytočnej chybe pri zakladaní útoku nasledoval pokutový kop, ktorý najlepší strelec súťaže Matoš s istotou premenil. Ďalší gól už v prvom polčase nepadol a tak hostia viedli po prvom dejstve 0:1. V druhom polčase sme chceli čím skôr streliť vyrovnávajúci gól a zdramatizovať priebeh. Zápas sa lámal v 55. minúte. Potvrdilo sa známe futbalové pravidlo, nedáš – dostaneš. My sme svoju obrovskú šancu na vyrovnanie nepremenili a hostia s následného protiútoku strelili druhý, poisťovací gól, keď na strelu Šoltýsa náš brankár veľmi zle zareagoval. Hostia uzavreli skóre zápasu dve minúty pred koncom, strelu z diaľky zle vyrazil brankár, stopéri nezareagovali na odrazenú loptu, Matoš ju pohodlne doklepol do brány a strelil svoj druhý gól v zápase. Množstvo individuálnych chýb nás oberá o lepšie výsledky a tým aj o celkový dojem zo zápasov.