08. kolo – II. liga, FK Železiarne Podbrezová juniori – FK Poprad

FK Železiarne Podbrezová B – FK Poprad   0 : 6 (0 : 3)

Góly: 23´ a 52´ Šesták, 32´ Kukoľ, 38´ Hatok, 70´ a 90´ Holiš

Diváci: 130.

Rozhodovali: Ďurčo – Jánošík, Vician

FK Železiarne B:  Vavrúš – Horváth, Bellay, Fischer, Kuc, Kopičár, Haščák (85´ Weiss), Garaj, Jedinák (72´ Mojžiš V.), Hric (64´ Lukáčik), Marchuk

FK Poprad: Malec – Hatok, Hric, Palša, Kica, Kopúnek, Maťaš (74´ Maťaš), Gallovič, Jančo (62´ Horodník), Kukoľ, Šesták (68´ Holiš)

Hostia z Popradu začali zápas veľmi aktívne a už v prvej minúte zavarili defenzíve zverencov trénera Auxta. V 22. minúte hlavičkoval po rohovom kope tesne veľa brány Jakub Hric, vzápätí si na prudký center Hatoka nabehol Kica, lenže spred prázdnej časti brány trafil vedľa. O minútu sa Poprad predsa len tešil, Stanislav Šesták krásnou hlavičkou trafil roh Vavrúšovej svätyne (0:1). Ten vyberal loptu zo siete aj o deväť minút, kedy ho priamo z rohového kopu prekvapil Vladimír Kukoľ (0:2). Tretí presný zásah pridal Ján Hatok, ktorý sa zo zhruba tridsiatich metrov oprel do lopty, jeho nádherná bomba skončila vo vinkli (0:3). V závere prvého dejstva mohol znížiť Adrián Kopičár, no teč tohto mladíka po prízemnom centri Jedináka skončil zákrokom brankára Malca. V druhom polčase mal po šiestich minútach šancu Šesták, Vavrúš jeho pokus vyrazil, avšak po následnom rohu už útočník hostí loptu do siete dostal a znova to bolo hlavou (0:4). Ďalšie šance sa rodili opäť hlavne na strane Popradu. Nebezpečne zakončovali Kukoľ či znova Šesták. Piaty gól pridal hosťujúci Holiš. Dvadsať minút pred koncom využil na presnú hlavičku k žrdi center sprava (0:5). Holiš v nadstavenom čase pridal aj svoj druhý gól a uzavrel hladké víťazstvo hostí (0:6).

Mário Auxt: „Vedeli sme, že nás čaká dobrý súper s kvalitnými a skúsenými hráčmi. Mrzí ma, že chlapci nepotvrdili bojovnosť a nasadenie zo zápasu so Žilinou. Boli sme málo dôrazní hlavne v našom pokutovom území a málo nebezpeční smerom dopredu.“

Stanislav Šesták: „Je to vydarené nedeľné dopoludnie. Sme radi, že berieme tri body a že sme si zastrieľali a mali veľa šancí. Hlavne som spokojný s prístupom, že sme nič nepodcenili a nezopakoval sa scenár, ako naposledy vo Zvolene. Pekné víťazstvo a ideme ďalej.“