Bernadina odklial streleckú smolu a verí, že Podbrezová dobehne v tabuľke Nitru

Endy Opoku Bernadina v poslednom domácom stretnutí prelomil strelecké trápenie a spoločne s tímom sa veľmi dobre naladil na prebiehajúcu reprezentačnú prestávku. Pozitívne naladený Holanďan sa preto rozrozprával.

„Myslím si, že víťazstvo nad Michalovcami bolo pre tím veľmi dôležité a veľmi povzbudzujúce. Zachytili sme úvod jarnej časti, darí sa nám. Je to rozhodne pre celé mužstvo vynikajúce. Každý chce vyhrávať a nám sa to teraz darí,“ rozprával Bernadina, ktorý prelomil streleckú smolu, pretože sa aj napriek šanciam trápil v koncovke: „Konečne,“ povzdychol si v našom rozhovore: „Mal som tam niekoľko nešťastných momentoch, ale stále som veril, že ten gól dám a zlomí sa to. Stalo sa to a som za to veľmi šťastný. Sám sebe som hovoril, že musím ostať pokojný a ono to príde. Našťastie aj prišlo. Nevyvíjal som na seba žiadny tlak,“ prezradil hráč, ktorý mal prsty aj v úvodnom presnom zásahu: „Kuco mi poslal krásnu loptu za obranu do otvoreného priestoru. Videl som Ilju Tereščenka, ako si tam nabieha pred bránu, tak som mu to tam prihral a dopadlo to gólom,“ opisoval.

Endy sa rozplýval aj nad aktuálnym psychickým stavom mužstva: „Atmosféra v kabíne je úžasná. Už som to hovoril, ale musím to zopakovať. V Turecku sme utužili tímového ducha a tú pohodu sme prenieslo aj na Slovensko do ligy. Robíme všetko, čo sa len dá, aby sme boli úspešní,“ nechal sa počuť.

Zároveň tvrdí, že z koncentrácie nemôže zverencov Mareka Fabuľu vyviesť ani reprezentačná prestávka: „Nemyslím si, že na tom záleží. Nemáme jeden víkend zápas, ale môžeme oddychovať a pripraviť sa na ďalšie stretnutie, do ktorého pôjdeme s rovnakou mentalitou a snahou zvíťaziť, s akou sme vyhrali predošlé štyri stretnutia.“

Podbrezová sa tak nachádza na ôsmom mieste a na vedúci tím druhej polovice tabuľky, Nitru, stráca desať bodov: „Vo futbale je možné všetko. Síce na nich dosť strácame, ale určite existuje šanca, že by sme ich teoreticky mohli dobehnúť. Robíme to najlepšie, čo vieme, aby sme sa dostali na tú najvyššiu pozíciu, ako sa len dá, čo znamená, že musíme prebehnúť Nitru,“ dodal Bernadina.

Matej Kubove