Odvetnú časť nadstavby štartujeme netradične v piatok na trávniku FC Nitra

Netradične už v piatok začína 6. kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy. Zahája ho hráči Podbrezovej, ktorí od 18:30 nastúpia na ihrisku v Nitre proti miestnemu FC Nitra. Zápas sa predohráva z dôvodu prípravy trávnika na finálový duel Slovnaft Cupu, ktorý sa odohrá na nitrianskom trávniku v stredu 1. mája 2019.

Proti Nitre odohrajú zverenci trénera Vladimíra Veselého už štvrtý vzájomný zápas v aktuálnej sezóne a musíme povedať, že doterajšie tri duely priniesli pre Podbrezovú sedem bodov. Aktuálna tabuľky velí  „železiarom“ potvrdiť dobrú bilanciu. Skupina o udržanie sa je extrémne vyrovnanou a medzi delenou prvou priečkou Nitry a Podbrezovou je rozdiel len piatich bodov, preto je prípadná výhra „železiarov“ odrazom v tabuľke. Náš súper získal v nadstavbovej časti len štyri body za rovnaký počet nerozhodných výsledkov a aj nový tréner Michal Kuruc stále čaká na plný bodový zápis. V poslednom kole zachraňovala Nitra na domácom trávniku proti Zlatým Moravciam remízu až v nadstavenom čase. Ťahúňmi súpera sú po zimnom predaji hlavne skúsení hráči – Bilovský, Farkaš či Šimončič.

Pre hráčov Podbrezovej je motiváciou vylepšiť tabuľkové postavenie a zároveň priblížiť sa herným výkonom i výsledkom nedávnemu zápasu na pôde Nitry. Reč je o prvom jarnom zápase, ktorý po zimnej prestavbe kádra „železiari“ zvládli na výbornú a odniesli si tri body po výhre 1:3. O všetky tri góly sa postarali debutanti v našom drese – Oravec, Špyrka a Urbanič. Posledný menovaný svoj gólový zápis zopakovať pre zranenie nemôže a na listine dlhodobo zranených ho dopĺňajú Štefánik a Mikuš. Svalové problémy vyradili ľavého obrancu Alexandra Mojžiša. Naopak po treste je späť v hre útočník Olatunji, po chorobe sa vracia kapitán Miroslav Viazanko a v tréningu je už aj mladý Jozef Pastorek, ktorý nehral súťažný zápas od zranenia práve zo zápasu v Nitre. Je už iba na rozhodnutí trénera Veselého s jeho realizačným tímom, ktorý hráči dostanú príležitosť v základnej zostave a zabojujú o body do ligovej tabuľky. Zápas začína o 18:30 hod. na trávniku v Nitre a odvysiela ho naživo internetová televízia huste.tv. Dúfajme, že k dobrému výsledku pomôže aj fanklub, ktorý organizuje výjazd na toto stretnutie a spoločným ŽELEZIAR DO TOHO vyburcujú hráčov k výbornému výkonu s bodovým zápisom!


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :  Peter Kráľovič

Asistent 1 :  Dušan Hrčka

Asistent 2 :  Mário Roszbeck

Delegát spravodajca SFZ :  Miroslav Bóc

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :  Jaroslav Zábranský

 


Vzájomné zápasy :

16.3.2019 Podbrezová Nitra 1 : 1
Hlohovský – Vestenický
16.2.2019 Nitra Podbrezová 1 : 3
Gatarić – Oravec, Špyrka, Urbanič
15.9.2018 Podbrezová Nitra 3 : 2
Leško, Obročník, Wiezik – Vestenický, Kóňa
28.4.2018 Podbrezová Nitra 1 : 0
Njire
7.4.2018 Nitra Podbrezová 0 : 0
9.12.2017 Podbrezová Nitra 1 : 0
Krivák
16.9.2017 Nitra Podbrezová 1 : 0
Kóňa

 


Forma FC Nitra :

Vonku Doma Vonku Vonku Doma
R R R P R