Filip Mielke predĺžil s FK Železiarne Podbrezová zmluvu do konca sezóny 2024-2025

Filip Mielke je mladý, 18 ročný obranca, ktorý je odchovancom klubu 1.FC Tatran Prešov. Do Podbrezovej prestúpil v sezóne 2020/2021 a zaradil sa do kategórie mladšieho dorastu U16. Prvý ostrý štart v rámci Fortuna ligy absolvoval počas prvého zápasu jarnej časti aktuálneho ročníka s FC Spartak Trnava, kedy nastúpil do zápasu v 78. minúte a vystriedal Mateja Oravca. Svoj debut odštartoval vo veku 17 rokov, 11 mesiacov a 2 dni. Jeden štart v družstve mužov si pripísal aj na jeseň v Slovnaft Cupe na štadióne ŠK Tvrdošín. 

Tréner Roman Skuhravý na neho nešetril chválou, no vie, že všetko potrebuje svoj čas: “Filip bol jeden z prvých hráčov v takomto mladom veku, ktorého som si okamžite vybral do tréningového procesu, pretože som v ňom videl potenciál – rovnako ako vo Faškovi, či Luptákovi. Filip mohol dostať príležitosť aj skôr, ale vzhľadom na somatotyp jeho postavy musíme byť opatrnejší.” 

Tréner oceňuje jeho štýl a pohľad na hru. Okrem premiérového štartu v drese nášho prvého tímu sa Filip Mielke predstavil aj v drese Slovenskej reprezentácie U18. “Filip na to, že hrá obrancu, cíti hru a je veľmi elegantný obranca, ktorý sa dokáže dobre postaviť a keď má loptu na nohe, je neskutočne kľudný. Musím naozaj povedať, že takýto pokoj v riešení situácií pod vysokým pressingom je až obdivuhodný. Možno je to vec, ktorou ma pred rokom a pol upútal,” ocenil tréner našich mužov. 

Okrem hlavného trénera vyjadril celkovú spokojnosť s jeho výkonmi aj generálny manažér FK Miroslav Poliaček: “Počítame s ním dlhodobo a je budúcnosťou nášho klubu. Je to slovenský reprezentant, pozná systém, pracuje poctivo a zlepšuje sa. Má ku klubu vzťah a od leta už chceme, aby hral mužský futbal napriek tomu, že bude vekom budúcu sezónu ešte dorastenec.” 

Klub podpísal dohodu o predĺžení zmluvy s mladým obrancom do 30.6.2025.

Filip sa teší tomu, že zotrvá v klube dlhšie: “Som vďačný za možnosť predĺženia kontraktu, je to pre mňa veľká motivácia k ďalšej práci. Verím, že sa nám bude spolu aj naďalej dariť a že sa budeme posúvať vpred.”