Herná prevaha na body nestačila, rozhodol prvý gól Dunajskej Stredy a náš kŕč

Prvá domáca prehra po nástupe Mareka Fabuľu späť na lavičku Podbrezovej prišla proti DAC Dunajská Streda. Celok z juhu republiky si víťazstvo priklonil na svoju stranu v druhom polčase, kedy sa presadil stopér Huk a v závere aj kapitán Ljubičić.

Vstup do stretnutia pritom mali lepší „Železiari“, ktorí hýrili aktivitou a vytvárali si náznaky šancí. Nanešťastie, až do vyložených príležitostí domáci futbalisti prejsť nedokázali: „Je to o pohode a pohotovosti v šestnástke, o nájdení si miesta. Centrované lopty tam boli, ale nedokázali sme ich zúročiť. Hráči robili čo mali, no možno, že také chvíľkové zaváhanie im znemožnilo, aby sa dostali k lopte skôr, než súper.  To je zase vec sebavedomia a hernej istoty. Na tom musíme pracovať, aby sme ju získali čo najskôr. Získať ju chceme hlavne cez výsledky, aby sme sa dostali do pokojnej polohy v tabuľke. To nám pomôže a chlapcom by malo priniesť na kopačky väčší pokoj,“ vysvetľoval negatívny fakt podbrezovský kouč.

Aj on ale mohol byť spokojný s výkonom v prvom polčase a na začiatku druhej štyridsaťpäť minútovky: „Prvý polčas splnil to, čo sme chceli. Mal patričné parametre, ktoré by sme chceli, aby v takýchto ťažkých a náročných zápasoch boli. Chýbalo mi však trochu väčšie sebavedomie. Urobili sme niekoľko technických chýb. Žiadalo sa viac presadiť sa smerom dopredu. Prvý polčas bol až na chybu, ktorú zachránil Kuciak, v poriadku,“ rozprával Fabuľa: „Myslím, že sa v tomto zápase stretli dva výkonnostne rovnaké družstvá. Presne sme vedeli, čo Dunajská Streda bude hrať. Prvý polčas, hlavne vstup do zápasu, sme mali výborný. Škoda, že z nejakých závarov sa nám nepodarilo dať otvárací gól, pretože zápasy takto vyrovnaných súperov rozhodujú detaily,“ nadviazal Martin Kuciak: „Plne to ukázal druhý polčas, kedy Dunajská Streda z jednoduchej štandardnej situácie, skoro z polovice ihriska, dokázala vsietiť gól na 0:1. Súper potom dobre bránil. My sme sa nedokázali presadiť a na konci dali na 0:2.“

„V druhom polčase to bolo o tom, kto dá prvý gól. Bohužiaľ, po nekoncentrovanosti pri štandardnej situácii sme inkasovali. Čo bolo pre nás dosť bolestivé, hlavne v tejto situácii, v akej sa nachádzame, tak to, že po inkasovanom góle bolo cítiť veľký kŕč. Hlavne čo sa týka finalizácií, pretože rozhodovanie pri finalizácii rozhodlo. Chýbala nám pohotovosť a pokoj,“ uvedomoval si hlavný tréner Marek Fabuľa.

O tom, že tri body poputujú do Dunajskej Stredy rozhodol prvý gól, ktorému už nedokázal zabrániť ani Martin Kuciak: „Mrzí ma hlavne výsledok, pretože v domácom prostredí by sme mali takéto zápasy hocijako pretlačiť. Silou, rozumom, alebo vôľou, pretože tie body strácame. Strácame ich veľa a preto sa momentálne nachádzame tam, kde sme. Do toho gólu Dunajská Streda čakala len na našu chybu. Nejaká sa urobila, chvalabohu sme to zažehnali, ale potom prišla taká jednoduchá situácia. Ja ju volám stojatá, pretože sme prakticky všetci v šestnástke, je to chlap na chlapa a my z toho dostaneme gól. Toto nás zráža. Namiesto toho, aby sme dali gól my a zápas si ukočírovali, tak sa nám to nedarí. V takto vyrovnaných zápasoch by to bolo pre nás veľmi dôležité. Je to také individuálne zlyhanie, kedy hráč nechá svojho súpera, ktorého má osobne strážiť hlavičkovať. Lopta padne v šestnástke a ešte aj odrazenú loptu má súper. Dunajská Streda má kvalitné mužstvo, množstvo individualít. Zápas bol o prvom góle. Kto ho v takýchto zápasoch strelí, tak poväčšine získa tri body,“ uzavrel podbrezovský brankár.

Stretnutie hostia vyhrali zaslúžene, no nie v dobrom naň bude spomínať holandský legionár Endy Opoku Bernadina, ktorý schytal tvrdý zásah na svoje lýtko spodkom kopačky od Lukáša Čmelíka, čo si vyžiadalo päť štichov a niekoľko dní tak šikovný ofenzívny hráč bude bez futbalu. Mladý Viktor Jedinák zas po údere lakťom od Erica Davisa prišiel o predný zub.

Matej Kubove