Jedinák sa zapracoval do zostavy áčka, na Horehroní sa etabloval rýchlo

19-ročný ofenzívny futbalista Viktor Jedinák prišiel do FK Železiarne Podbrezová počas poslednej zimnej prestávke a postupne sa zapracováva do zostavy A-mužstva pod vedením Mareka Fabuľu, v ktorom si dokonca otvoril aj gólový účet.

V prebiehajúcej sezóne nastúpil do piatich stretnutí, v ktorých odohral dokopy dvestopätnásť minút a na ihrisku MFK Zemplín Michalovce sa gólovo presadil pri prehre 1:2: „Som rád, že mi tréner dal šancu v zostave. Cítim sa tu dobre. Chalani mi pri prvých zápasoch aj pomohli, aby som sa nebál a išiel si to svoje. Snažím sa na ihrisku odovzdať maximum. Tvrdou prácou chcem pokračovať ďalej,“ povedal Jedinák.

Na Horehroní sa mu po príchode z FK Senica páči. Navyše, dostáva podporu aj od najbližšej rodiny: „Rodičia aj súrodenci sa sem dočasne presťahovali, takže sú mojou najväčšou podporou. Etabloval som sa rýchlo. Zatiaľ som spokojný. S každým si rozumiem veľmi dobre,“ pochvaľuje si bývalý hráč juniorských výberov v MFK Stará Ľubovňa.

Fortuna liga má momentálne reprezentačnú prestávku, ktorá futbalistom FK Železiarne Podbrezová po prehre s AS Trenčín určite padne vhod: „Atmosféra je už po zápase s Trenčínom omnoho lepšia. Myslím si, že je to teraz také normálne,“ prezradil Jedinák.

Spoločne s trénerom Marekom Fabuľom však celý tím pracuje na tom, aby v najbližšom ligovom kole na ihrisku MFK Ružomberok mohli „Železiari“ pomýšľať na nejaké body: „Od pondelka sa snažíme tréningy prispôsobovať hre, takže sme hrali, keďže zápas tento týždeň nebude. Všetko je to vo vysokej intenzite a stále je tam niečo s loptou,“ hovorí: „Niektorí síce pôjdu hrať cez víkend za béčko, ale ešte nie je jasné kto.“

Do konca jesennej časti ostávajú ešte štyri zápasy, ciele klubu sú preto jasné: „Chceme získať nejaké body. Určite je pre nás veľmi podstatné, aby sme dokázali nejaký zápas a možno aj viac vyhrať,“ dodáva Viktor Jedinák.

Matej Kubove