Kalinovo v derby tesne podľahlo Lučencu

Nášmu farmárskemu tímu sa v atraktívnom súboji s Lučencom nedarilo a prehrali tesne 1:2. Keďže naše Áčko hralo svoj zápas rovnako v nedeľu, na pomoc do Kalinova cestovali mladí Železiari, Filip Mielke, Jakub Zábojník, Adrian Lutka, Samuel Mašlej a Adam Argyusi.

Zápas sa odohral pred peknou diváckou kulisou a všetko podstatné sa udialo až v druhom polčase. Hostia sa dostali do vedenia gólom Fabiana v 60. minúte. V 83. síce Michal Breznanik vyrovnal na 1:1, ale triumf Lučenca zabezpečil v úplnom závere Kovalčin.

TJ Baník Kalinovo – MŠK Novohrad Lučenec 1:2 (0:0)
Góly:
83. Breznanik – 60. Fabian, 90. Kovalčin

Matej Čobik Ferčík, tréner Kalinova: „Futbal občas býva krutý, ale je spravodlivý. Hovorí sa že derby nemá favorita a to sa dnes do bodky naplnilo. Tým, že sme našu hernú dominanciu a celozápasový tlak nevyužili a to čo sme si vypracovali sme pozahadzovali, sme si vyhrať nezaslúžili. Tímu nechýbalo nasadenie, agresivita a chcenie vyhrať, no chýbala nám opäť väčšia kvalita v spomínaných situáciách, z ktorých sme mali využiť podstatne viac. A opäť sme sa nevyhli individuálnym chybám, ktoré hostia premenili na dva góly. Dobrá facka pre nás. Neostáva nám nič iné, ako poučiť sa a pracovať tvrdšie ako doteraz.“