Kapitán Viazanko burcuje pred zápasom s DAC: „Jednoznačne chceme v zápase uspieť“

Nová sezóna Fortuna ligy sa blíži k svojej premiére a všetky oči fanúšikov sa upierajú na prvé kolo, ktoré odohrajú hráči Podbrezovej na domácom ihrisku proti účastníkovi Európskej ligy UEFA – DAC Dunajská Streda. Bronzový tím z vlaňajšieho ročníka počas týždňa postúpil do druhého predkola európskeho pohára číslo dva a je výbornou motiváciou pre zverencov trénera Fabuľu. Tím okolo skúseného kapitána Miroslava Viazanka je správne nabudený a pripravený uspieť. Viac o atmosfére v kabíne pred prvým duelom sezóny prezradil sám kapitán: „Samozrejme, otvárací zápas sezóny je nevyspytateľný, naštartuje to mužstvo. Dunajská Streda patrí jednoznačne medzi špičkové slovenské mužstvá, určite bude favoritom v tomto zápase a bude sa od nej očakávať, aby vyhrávala každý zápas. Je to síce favorit, ale myslím, že nás to neovplyvní. Jednoznačne chceme v tom zápase uspieť a ísť za tým, aby sme doma začali sezónu úspešne.“ 

Aj napriek nie príliš výsledkovo úspešnému prípravnému obdobiu panuje v Podbrezovej dobrá atmosféra. Vytvorené podmienky a kvalitné herné sústredenie v Poľsku iba posilnilo tímového ducha. „Myslím si, že príprava splnila svoj účel, odohrali sme niekoľko dobrých zápasov. Určite najväčším pozitívom boli zápasy na sústredení v Poľsku so skutočne kvalitnými súpermi, boli to vynikajúce zápasy. Pre každého hráča v kabíne, hlavne pre tých mladých chlapcov, to boli cenné skúsenosti. Určite to bolo veľmi dobré, samotná príprava bola veľmi dobrá. Mali sme výborné podmienky, takže tam žiadne výhrady mať nemôžeme. Všetko prebehlo tak, ako sme si predstavovali,“ potvrdzuje kapitán mužstva Viazanko. Výborné herné testy proti silným protivníkom môžu byť pre hráčov odrazovým mostíkom pred v poradí už piatym ročníkom Podbrezovej v najvyššej futbalovej súťaži. Dunajskostredčania prechádzajú turbulentným obdobím a tvrdými bojmi v európskom pohári, čo môže mať mierny vplyv na ich výkon v nedeľnom stretnutí v Zelpo Aréne. Najväčšou zmenou v Dunajskej Strede je odchod úspešného trénera Marca Rossiho k maďarskému národnému mužstvu. Tím zo Žitného Ostrova preberie práve v našej nedeľnej priamej konfrontácii nový kormidelník. Opäť sa jedná o zahraničného trénera, 42- ročného nemeckého odborníka, Petra Hyballu, ktorý má s tímom DAC opäť vysoké ambície.

 

Ambície a ciele „Železiarov“ sú rovnako vysoké. Po menej úspešnej vlaňajšej sezóne prišlo k oživeniu kádra a vystuženiu skúsenými stredopoliarmi Baranom a Obročníkom, ktorých doplnil talentovaný stredný obranca Marek Kristián Bartoš. Okrem menovaných do kádra pribudli aj mladíci prichádzajúci z juniorky a dorastu zvyšujúci dravosť kádra trénera Fabuľu. K cieľom v Fortuna lige sa vyjadril aj Miro Viazanko: „V prvom rade sa chceme vyhnúť tomu, aby sezóna nebola taká, ako minulý rok a skôr sa chceme priblížiť k tej spred dvoch rokov. Určite budeme robiť všetko pre to, aby sme zbierali čo najviac bodov a aby nám jeseň zabezpečila pokojnejšie zimovanie. Ak bude možnosť, chceli by sme zabojovať aj o prvú šestku.“ Sebavedomo, ale aj s dávkou pokory tlmočí ciele kabíny kapitán mužstva. A ako zapadli práve noví hráči a mladíci do kabíny „Železiarov“? „Ja si myslím, že vynikajúco. Sú to chlapci, ktorí chcú na sebe pracovať. Chcú pomôcť mužstvu aj Podbrezovej, čo je našim spoločným cieľom,“ hovorí Miroslav Viazanko.

Veľa o ambíciách oboch klubov napovie už nedeľné stretnutie, ktoré bude pre obe strany prvým, ostrým ligovým testom. Veríme, že na začiatok Fortuna ligy sa tešíte už aj Vy, fanúšikovia Podbrezovej a v hojnom počte zavítate na úvodný ligový zápas v Zelpo Aréne v súťažnom ročníku 2018/2019. Stretnutie proti DAC Dunajská Streda začína v nedeľu, 22.7.2018 o 19:00 hod. a pre fanúšikov máme pripravené viaceré novinky.


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :     Dušan Sedlák, Čaňa

Asistent rozhodcu 1 :    Miroslav Benko, Prešov

Asistent rozhodcu 2 :    Gabriel Ádám, Košice

Náhradný rozhodca :    Michal Smolák , Bratislava

Delegát spravodajca SFZ :  Jozef Chocholouš, Chorvátsky Grob

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :  Jaroslav Zábranský, Bratislava

 


Vzájomné zápasy :

14.10.2017 Podbrezová D. Streda 0 : 2
Huk, Ljubicić
22.7.2017 D. Streda Podbrezová 1 : 0
Pačinda
14.5.2017 D. Streda Podbrezová 2 : 2
Vida, Šafranko – Mikuš, Bernadina
18.2.2017 Podbrezová D. Streda 0 : 0
17.9.2016 D. Streda Podbrezová 0 : 0
23.4.2016 D. Streda Podbrezová 1 : 0
Ljubicić
27.11.2015 Podbrezová D. Streda 0 : 0
29.8.2015 D. Streda Podbrezová 5 : 1
Szarka 4, Ľupták – Mehanović
23.5.2015 Podbrezová D. Streda 2 : 3
Kupčík, Nworah – Szarka 2, Brašeň
7.3.2015 D. Streda Podbrezová 1 : 0
Michalík
16.9.2014 Podbrezová D. Streda 3 : 0
Vaščák 2, Kochan