„Máme ešte päť kôl a ideme bojovať,“ burcuje po zápase s Trenčínom brankár Vantruba

Druhý domáci zápas v rade a druhýkrát bezgólová remíza. Ani sobotný duel proti AS Trenčín gól nepriniesol, a tak sa boj o záchranu zamotáva. Zverenci trénera Veselého opäť nedokázali premeniť ani jednu z dobrých gólových príležitostí, čo je momentálne najväčšou slabinou Podbrezovej. Pred „železiarmi“ je teda posledných päť ligových kôl, ktoré rozhodnú o ich osude. Ten nemusí byť až taký zlý, keď k nie zlému hernému prejavu pridajú aj to najdôležitejšie – góly.

V drese Podbrezovej chýbal pre chorobu kapitán Miroslav Viazanko, no prvý polčas zápasu proti Trenčanom bol zrkadlovým s prvým dejstvom s Trnavou. Hráči Podbrezovej si vypracovali viacero šancí, ale vytúžený gól neprišiel. Prvú šancu mal Filip Hlohovský, keď vystihol zlú rozohrávku hostí a z 20 metrov preveril Chudého, ktorý jeho strelu kryl. V 30. minúte našiel z priameho kopu center Hlohovského nabiehajúceho Kiwiora, ale pri hlavičke poľského obrancu sa vyznamenal brankár Chudý. Následný roh priniesol dvojité zakončenie Paraja, ale pri oboch zrazila loptu obetavá obrana Trenčína. Hostia pohrozili až v poslednej desäťminútovke. Najskôr sa Slávik preštrikoval pravou stranou k prudkému centru, s ktorým si poradil Vantruba a tesne pred polčasom vystrelil z diaľky Čataković, ktorý našiel pripraveného Vantrubu, ktorý veľa práce počas zápasu nemal: „Trenčín nemal veľa šancí. Viackrát som musel hrať iba nohou, snažili sme sa rozohrávať. Až v druhom polčas mal Trenčín jednu šancu, ktorú som zneškodnil. O to bol ten zápas ťažší, že sa musím koncentrovať na jednu šancu, ktorá príde.“

Druhý polčas sa obraz hry zmenil a aktivitu prebrali aj hostia. Hlavným strojcom ofenzívy bol krídelník Osman Bukari, ktorý robil obrane domácich obrovské problémy. V 52. minúte si nabehol na kolmú prihrávku za obranu, ale vybiehajúci Vantruba ho vytlačil do strany, odkiaľ už ghanský legionár nedokázal lepšie zakončiť. V 66. minúte opäť unikol Bukari, ale na jeho prudký center našťastie pre „železiarov“ nedočiahol Umeh. O päť minút mal na hlave gól obranca Bartoš, ale lopta len tesne minula zadnú žrď trenčianskej brány, pri ktorej ešte dobiehal aj Oravec. Šance sa striedali na oboch stranách a ďalšiu mal opäť Bukari. Z uhla prudko vypálil, ale Vantruba bol pripravený. V ofenzíve „železiarov“ sa v druhom polčase objavil aj po zranení sa vracajúci Breznanik a bolo ho cítiť. V 81. minúte jeho prihrávka našla nabiehajúceho Leška, ale toho v poslednej chvíli zblokovala obrana hostí. O tri minúty rýchly brejk Trenčanov ťahal výborný Bukari a azda v najväčšej šanci zápasu jeho strelu zblokoval Bartoš. Posledná päť minútovka priniesla ešte po jednej šanci na oboch stranách. Prudký center Sleegersa odvrátil tesne pred nabiehajúcim útočníkom Trenčína v poslednej chvíli Kiwior. Veľkú obetavosť svojich spoluhráčov aj v posledných minútach ocenil brankár Martin Vantruba: „Chlapcom bojovnosť nemôžem uprieť, viackrát sa vracali šprintom až pred bránu. Bolo tam pár situácii, ktoré vyzerali nebezpečne a z päťky ich odkopávali naši hráči. Klobúk dole, že to odmakali, no musíme sa koncentrovať na koncovku a dávať nejaké góly.“ Ten mohol streliť ešte v závere vysoký útočník Wiezik, no výborný center Breznanika nedokázal cez obrancu Trenčína zahlavičkovať do brány hostí. Bezgólovú remízu po zápase zhodnotil tréner Veselý: „Keď nedáme gól, nemôžeme vyhrať. Trošku sme dnes zjednodušili hru i z hľadiska typológie hráčov na ihrisku. Chceli sme sa rýchlejšie dostať na polovicu súpera i takými dlhými loptami za obranu, prekvapiť nimi Trenčín. Mali sme tam nejaké príležitosti, či už po štandardkách alebo práve z dlhých lôpt, no bohužiaľ nepresadili sme sa. V druhom polčase to bol zápas hore – dole, ale znovu sme si vytvorili príležitosti, bohužiaľ nedotiahli sme ich do úspešného zakončenia. Naopak, súper mal veľkú kvalitu v krídelných priestoroch, našťastie však nedal gól. Berieme teda bod. Ako sme mohli vyhrať, tak sme mohli aj prehrať.“ Trénera dopĺňa aj brankár Vantruba, ktorý udržal druhé čisté konto v sérii, no aj sám uznáva, že popracovať musíme aj na niečom inom: „Nulu by som vymenil za konečný výsledok, pretože môj individuálny výkon je nepodstatný. Nás remíza veľmi mrzí, videli sme ostatné výsledky a musíme sa už pozerať iba tam dole, na boj o záchranu. Zlepšiť musíme hlavne finálnu fázu, obrana nám funguje celkom dobre, do šancí sa súper dostáva minimálne. Trápime sa v koncovke. Máme ešte päť kôl a ideme bojovať.“

Povzbudivé slová na záver, ktorých sa musíme držať. Šancu vylepšiť si pozíciu v tabuľke Fortuna ligy a pretrhnúť gólové suchoty budeme môcť už v piatok v Nitre, kde v predohrávke 6. kola nadstavby  nastúpime proti domácemu futbalovému klubu. Dúfajme, že hráči zopakujú výkon a výsledok z prvého jarného kola, v ktorom sme uspeli na pôde Nitra po výhre 1:3 a odrazia sa do pokojnejších vôd Fortuna ligy.