Marek Kristián Bartoš: Ak chceme byť vonku úspešní, musíme svoje šance premieňať

Naši chlapci cestovali v rámci 4. kola II. futbalovej ligy na pôdu FK Dubnica. Na pôdu tímu, ktorý ešte v minulej sezóne bojoval v baráži o postup do Fortuna ligy a len tesne sa Dubničanom nepodarilo prekĺznuť medzi slovenskú futbalovú elitu, keď v dvojzápase proti FC Nitra ťahali za kratší koniec. V aktuálnej sezóne zatiaľ Dubničania nedokázali nadviazať na výborné výkony z minulej sezóny, no aj napriek tomu na mestskom futbalovom štadióne v Dubnici čakal na našich chlapcov ťažký zápas.

Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu, kedy sa mužstvá spoliehali na rýchle protiútoky, ktoré často končili stratou lopty pred šestnástkou nakopnutými loptami. Mnoho nepresností na oboch stranách bránilo v súvislom tlaku jedného z mužstiev. Brankári sa však nenudili a museli riešiť niektoré nebezpečné strely, najmä pred koncom polčasu domáci brankár Tomáš Digaňa vytlačil strelu mierenú do vinkla na roh. Prvý polčas sa tak skončil bezgólovou remízou.

V druhom polčase sa so zmierňujúcou horúčavou zvyšovala aj rýchlosť oboch mužstiev. Šance sa striedali na oboch stranách. V druhej časti polčasu iniciatívu prevzali naši chlapci a viacerými čistými šancami sa snažili o strelenie úvodného gólu. Brankár Digaňa však všetky šance vychytal. Naši chlapci aj napriek prevahe nedokázali pred 510 divákmi streliť gól a z Dubnice sme si odniesli bod, za bezgólovú remízu.

Zo zápasu, v ktorom sme mali viac ako 63% držanie lopty a súpera sme prestrieľali v pomere 4:10 sme však mohli vyťažiť oveľa viac. Potvrdzujú to aj slová Mareka Kristiána Bartoša: „Celý zápas sme herne dominovali. Dubnica hrala v defenzívnom bloku a snažila sa podnikať rýchle protiútoky. Dokázali sme si vypracovať sľubné šance, ktoré sme však nedokázali premeniť. Keď chceme byť úspešní aj na súperových ihriskách, tak podobné šance musíme premieňať,“  začal svoje hodnotenie zápasu opora našich zadných radov. Okrem držania lopty a striel sme prevýšili súpera aj v počte rohových kopov. Tých sme mali až 12, no ani jeden sme nedokázali využiť. „Myslím si, že nám pri tom zakončení chýbalo aj kúsok šťastia. Mali sme množstvo štandardných situácií, ja sám som mal dve hlavičkové zakončenia. Je to škoda, no pozeráme sa už na najbližší zápas. Urobíme všetko preto, aby sme takéto šance hneď v ďalšom stretnutí dokázali využiť. „ 193 cm vysoký stredný obranca aj v tomto zápase prispel svojim výkonom k udržaniu čistého konta. Železiari aktuálne ťahajú šnúru viac ako 540 minút bez inkasovaného gólu a púchovský rodák má na tom nemalý podiel: „Táto štatistika nás veľmi teší. Zodpovedne sa pripravujeme na každého jedného súpera a snažíme sa byť počas celého stretnutia plne koncentrovaní. Keď sa k tomu pridá aj plnenie trénerových pokynov, tak nám to zatiaľ prináša ovocie v podobe už celkom peknej série bez inkasovaného gólu. Verím, že nám to vydrží čo možno najdlhšie.“  Marek, podobne ako celé mužstvo sa však už naplno koncentruje na piatok, keď doma v Zelpo aréne privítame v atraktívnom horehronskom derby Banskú Bystricu. „Na derby sa už všetci tešíme. Musíme sa v týždni poriadne pripraviť a verím, že budeme úspešní. Aj touto cestou by som chcel pozvať našich fanúšikov do Zelpo arény. Čaká nás nesmierne ťažké stretnutie, a preto budeme určite potrebovať ich podporu,“ zakončil svoje rozprávanie Marek Kristián Bartoš.