Muži prehrali v Slovnaft Cup-e v Spišskom Podhradí

MŠK Spišské Podhradie  –  FK Železiarne Podbrezová  1 : 0 (1 : 0)

Góly : 25´ Hritz

FK Železiarne Podbrezová :

Ludha – Mizerák, Hric, Otrísal, Chvátal, Bakaľa, Špyrka, Pastorek (46´ Mejri), Pribula, Marcin (46´ Ďatko), Šulc

V ďalšom kole Slovnaft cup-u zavítali Železiari pod Spišský hrad, kde na nás čakal domáci klub MFK Spišské Podhradie. Na tvrdom a nerovnom ihrisku sa začal súboj opatrne. Oba tímy hrozili  najmä po štandardných situáciách.  V 3. minúte zahrávali domáci štandardnú situáciu, avšak Hritz mieril nepresne. V 21. minúte sme zahrávali rohový kop, po ktorom nepresne zakončoval Bakaľa. Najdôležitejšia chvíľa zápasu prišla v 25. minúte. Domáci zahrávali štandardnú situáciu z polovice ihriska. Letiacu loptu ešte stihol Ludha reflexívne vyraziť nad seba, na padajúcu loptu však najlepšie zareagoval domáci Hritz a poslal ju hlavou do siete – 1:0.  V 31. minúte sme pekne zakombinovali v krídelnom priestore, následný center však Pastorek zakončil mimo troch žrdí. Do druhého polčasu sme nastúpili s dvoma zmenami.  Z ihriska odišiel Marcin a Pastorek, ktorých nahradila dvojica Ďatkoa a Mejri.  Začali sme aktívnejšie, pohyblivejšie, súper však umne prehusťoval priestor pred 16-tkou.  V 54. minúte sa ukázal nový muž na ihrisku Mejri. Proti jeho prudkej strele sa ale vyznamenal domáci brankár.  Do konca zápasu sa naši chlapci ešte snažili niečo urobiť s výsledkom, ale márne. Domácim sa podarilo jednogólové vedenie udržať a zaslúžene sa tak tešia z historického postupu do 4.kola Slovnaft Cup-u.