MŠK Žilina  –  FK Železiarne Podbrezová   3 : 0  (2 : 0)

MŠK Žilina :

Volešák – Cocius, Jánošík (82´ Bichakhchyan), Diaz, Holúbek, Hancko, Škvarka (72´ Otubanjo), Polievka, Kaša, Chvátal, Lačný (62´ Mráz)

FK Železiarne :

Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Kuc, Djordjević (46´ Viazanko), Haščák, Baez (46´ Gerát), Leško, Mikuš (77´ Rendla), Jedinák

Zápas začal z oboch strán svižne a prvú nebezpečnú strelu vyslal v 7. minúte hosťujúci Mikuš, ale bránu domácich minula. Opraty stretnutia postupne prevzali domáci, ale pozorná obrana na čele s Kuciakom odolávala. V 20. minúte vytiahol výborný zákrok Kuciak, ktorý s námahou vytlačil tečovaný pokus Kašu na roh. Po následnom rohovom kope sa na zadnej žrdi dostal k hlavičke nekrytý Hancko, Kuciak ešte jeho prvý pokus vyrazil, ale dorážka rovnakého hráča už skončila v sieti. „Železiari“ hrozili rýchlym prechodom do útoku, v 28. minúte nabehol aktívny Mikuš na kolmú prihrávku Jedináka, no pozorný Volešák zlikvidoval tvrdú strelu útočníka Podbrezovej. V 31. minúte to už bolo o dva góly pre domácich, Výborný center Cociuca našiel medzi stopérmi nabiehajúceho Lačného a ten stanovil výsledok na polčasových 2:0. Druhý polčas sa obraz hry nezmenil, loptu mali viac v moci domáci, ale hráči Podbrezovej boli zdatným protivníkom. Gólové šance neprichádzali a divákom zo sedadiel zodvihol až v 76. minúte domáci stopér Kaša. Český obranca napriahol z viac ako 20 metrov a jeho podarený strelecký pokus skončil za bezmocným Kuciakom 3:0. Skorigovať výsledok mohol striedajúci Rendla, ktorý sa výborne individuálne presadil cez obranu Žiliny, lenže stroskotal na Volešákovi. V závere už gól nepadol, a tak Žilinčania po výhre 3:0 pokračujú ďalej v Slovnaft Cupe.