Prípravný zápas mužov

FC Kuban Krasnodar –  FK Železiarne Podbrezová    2 : 1 (1 : 1)
Góly : 40.Obuchov (11 m), 90. Maliarov (11 m)  – 44. Njire (11 m)

Podbrezová : Kuciak – Magda, Krivák, Djordjević (75. Bilić), Mojžiš A. (63. Turňa) – Baez (75. Vajda), Njire – Viazanko (75. Bernadina), Kopičár (75. Tereščenko), Leško – Mikuš (63. Wiezik)

V 5. minúte sme sa dostali k zle odkopnutej lopte brankárom a Njire minul prázdnu bránu súpera. V 9. minúte nebezpečne pre zmenu vystrelil súper z dvadsiatich metrov, keď sme prepadli v strede poľa. V 14. minúte v našom pokutovom území hranične atakoval Krivák súpera, ale rozhodca nechal pokračovať v hre. O minútu nato tečovaný priamy kop Leška skončil na žrdi súperovej brány. V 24. minúte zakončil po rýchlej kombinácii s Mikušom Kopičár tvrdo aj presne, ale jeho pokus brankár kryl. V 39. minúte sa pískala prekvapujúco penalta proti nám po nevinnom súboji, ktorú premenil Obuchov 1-0. V 43. minúte sa pískala penalta aj na druhej strane po faule na Mikuša, ktorú bezpečne premenil Njire 1-1. Tak sa skončil aj prvý polčas ubojovaného zápasu s množstvom nepresností na nekvalitnom ihrisku s veľmi slabými tureckými rozhodcami. Druhý polčas sme začali aktívnejšie, v 50. minúte tvrdý pokus zo 17 metrov smeroval na šťastie pre súpera do stredu brány. V 63. minúte sa priamy kop súpera odrazil od nášho brvna nad bránu. V 82. minúte sme vybojovali loptu a Leškovu strelu chytil s námahou brankár hostí. V 85. minúte ďalekonosný pokus Tereščenka vytlačil brankár súpera na roh. V 87. minúte ďalší pokus Leška vyrážal brankár hostí. V 89. minúte sa písala ďalšia nepochopiteľná penalta proti nám, ktorú premenil Maliarov a stanovil na konečných 2-1.

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej : „Dnes som chcel vidieť niektorých hráčov na iných pozíciách. Čo som chcel, som videl. K výkonu rozhodcov sa nebudem vyjadrovať.“