Muži v príprave proti FK Poprad

Prípravný zápas mužov, Zelpo aréna 23.06.2018

FK Železiarne Podbrezová – FK Poprad     1 : 2 (0 : 1)
Góly : 81. Breznanik – 43. Gallovič, 56. Holiš (pen.)

Prvé prípravné stretnutie pred štartom sezóny 2018/19 sme odohrali na domácej pôde proti FK Poprad. Na oboch stranách bolo vidieť, že ide o prvý duel od skončenia predošlého ročníka a preto sme veľa šancí neregistrovali. V 23. minúte však strieľal iba tesne vedľa Viktor Mojžiš, vzápätí po rohovom kope zblízka Magda trafil gólmana súpera. Skóre sa prvýkrát menilo až v závere úvodného dejstva, kedy Dávid Gallovič využil zaváhanie v našej defenzíve. Po desiatich minútach druhého polčasu fauloval náš nový obranca Bartoš vo vápne, Holiš penaltu premenil. Podbrezová sa snažila čosi vymýšľať, predfinálna fáza ale nevychádzala. Najbližšie ku gólu bol Wiezik, trafil však žrď a navyše bol v ofsajde. V 81. minúte ale po priamom kope dostal loptu na hranicu šestnástky Michal Breznaník a predviedol futbalovú parádu, keďže z kroku prehodil gólmana súpera a od žrde nasmeroval krásnym oblúčikom guľatý nezmysel za čiaru.Odpovedať mohol Pajer, hlavičkoval tesne vedľa. Rýchlo mohlo byť aj vyrovnané, no Wiezik hlavou po centri Breznaníka Mrozeka neprekonal a Mejri nedokázal doraziť. Prvý prípravný zápas sme bohužiaľ prehrali 1:2.