Muži v príprave proti MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Prípravný zápas mužov, štadión Brezno 27.06.2018

FK Železiarne Podbrezová  –  MFK Tatran Liptovský Mikuláš     2 : 0   (0 : 0)
Góly : 72. Leško, 80. Mikuš


FK Železiarne Podbrezová:

Drobnjak (46. Kuciak) – Viazanko, Bartoš, Macuľa, A. Mojžiš – Tereščenko, Sedláček – Bernadina (27. Mejri), Mikuš, Leško – Wiezik


MFK Tatran :

Gábriš (68. Mikuštiak) – Čerm (54. Šimún), Kuc (46. Kucharčík), Očenáš (19. Lišivka), Janec (46. Beseda) – Gerát (46. Bartoš), Staš – Laura (54. S. Andrič), Kotora (54. Kačerík), Trotsenko (68. Otruba) – D. Andrič (68. Lukáčik)


V druhom prípravnom stretnutí sme na štadióne v Brezne privítali druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Stretnutie bolo zhruba v úvodnej polhodine plné tvrdších súbojov, čo vyústilo do nútených striedaní Očenáša a Bernadinu. Prvú šancu priniesla 26. minúta, strelu od Lauru zrazil obetavý Macuľa. Po polhodine hry z ideálnej pozície netrafil priestor brány Wiezik. Záver polčasu prinášal šance. Mejri vystihol rozohrávku súpera, naviezol loptu do šestnástky, Gábriš zasiahol. Štyri minúty pred koncom prvého dejstva našiel Viazanko na päťke úplne voľného Mikuša, ktorý zoči-voči Gábrišovi neuspel. Ten istý hráč zakončoval z veľkého vápna v 45. minúte, gólman Tatranu opäť zasiahol a keď z malého vápna prekopol bránu úplne voľný hosťujúci Staš, gól diváci v prvom polčase nevideli. Do druhého polčasu vstúpili lepšie hráči Liptovského Mikuláša, príležitosti sa však dlho nerodili. Až v záverečnej dvadsaťminútovke sa rozhodlo o osude zápasu. Krásna akcia domácich hráčov začala už v našej šestnástke, odkiaľ vyviezli loptu na súperovu polovicu. Mejri si narazil s Wiezikom, vnikol do šestnástky, naviazal na seba troch hráčov, pomedzi ktorých prihral a Dávid Leško sám pred Mikuštiakom vedel, čo s loptou (1:0). Miroslav Viazanko skóre nezvýšil, trafil konštrukciu brány, avšak čo sa nepodarilo jemu, zvládol Matúš Mikuš. Dávid Leško rozohral roh signálom na hranicu veľkého vápna, kde sa oprel do lopty spomínaný útočník a prestrelil neistého Mikuštiaka. Vzápätí sa mohol do listiny strelcov zapísať aj Leško, po krásnej akcii mieril z prvej po trávniku k žrdi, mladý brankár Tatranu sa vyznamenal. Tri minúty pred koncom hlavou opečiatkoval brvno novic v našom tíme Bartoš, a tak sa duel skončil podbrezovským víťazstvom 2:0.