„My chceme hrať atraktívny a ofenzívny futbal, ktorý trénujeme. Aj v sobotu proti Žiline,“ burcuje Kiwior

Základná časť Fortuna ligy sa blíži do svojho finále. Väčšina duelov prinesie boj tímov o dôležité ligové body, až na jedno stretnutie. V priamom zápase sa stretne Sereď s Trnavou o postup do boja o titul. Na hráčov Podbrezovej čaká na domácom trávniku sedemnásobný majster Slovenska – MŠK Žilina.

Tím vedený našim bývalým trénerom Jaroslavom Kentošom patrí aj tento rok k ašpirantom na boj o miestenky zaručujúce európske poháre. Žilinčanom patrí momentálne delená druhá priečka so ziskom 41 bodov, keď rovnaký bodový zápis má aj DAC Dunajská Streda. Pre mladý tím je boj o najvyššie priečky obrovskou motiváciou a zároveň aj vizitkou kvality, ktorú každoročne klub dokazuje aj významnými predajmi hráčov do zahraničia. Momentálne patrí k ťahúňom šošonov stále len 19-ročný útočník Róbert Boženík, ktorý je s desiatimi gólmi druhým najlepším strelcom Fortuna ligy. Tri jarné zápasy Žilinčanom vyšli podľa predstáv, keď dokázali získať sedem bodov za dve výhry a domácu remízu proti Trnave a to aj napriek rozsiahlym zmenám v zostave. Pre zranenia absentoval v jarných dueloch kapitán Michal Škvarka, ďalší stredopoliar Miroslav Káčer vynechal jeden z duelov pre päť žltých kariet a po červenej karte absentoval v zostave aj obranca Filip Kaša. Cestu do ligovej zostavy sa tak otvorila viacerým mladých odchovancom klubu. Filozofiu žilinského klubu potvrdil aj majiteľ Jozef Antošík, ktorý oznámil média informáciu, že na jeden z jarných duelov nastúpia šošoni výlučne s odchovancami klubu. Bude to v sobotu na trávniku Zelpo Arény?

Herné výkony mladého kolektívu trénera Vladimíra Veselého sú povzbudivou správou pre fanúšikov Podbrezovej. Remízový výsledok z pôdy Trenčína je ďalším dobrým signálom. V sobotu sa fanúšikovia môžu tešiť na atraktívny ofenzívny futbal, ktorý možno čakať aj od železiarov, čo potvrdzuje aj strelec vyrovnávacieho gólu z posledného zápasu Jakub Kiwior: „My chceme hrať atraktívny a ofenzívny futbal, ktorý trénujeme. Aj v sobotu proti Žiline chceme hrať s množstvom šancí a na víťazstvo. Áno, máme za sebou videorozbor súpera. Vieme ako hrajú i jeho silné stránky, ale my chceme hrať svoju hru.“ Ďalšou z pozitívnych správ je zapojenie dvojice zranených hráčov do tréningového procesu. Po zraneniach sa vracajú do plnej záťaže Dávid Leško a Samuel Štefánik, pričom ich štart v sobotnom zápase je čoraz reálnejší.

Zaujímavý duel čaká aj na oboch trénerov. Obaja hlavní tréneri si vyskúšali pôsobenie na opačnej strane barikády a zažili s tímami množstvo pozitívnych skúseností. Jaroslav Kentoš dokázal s Podbrezovou postúpiť až do Fortuna ligy a naopak Vladimír Veselý so žilinskou devätnástkou získal majstrovský titul a vybojoval pôsobenie v mládežníckej Ligy majstrov. Aj obaja asistenti trénerov, na našej strane Michal Hanek a na strane hostí Mário Auxt majú rovnako minulosť z tímu protivníka. Až sobotné popoludnie ukáže, ktorá trénerská dvojica sa lepšie pripravila na protivníka a získa ďalšie dôležité body do tabuľky, Výkop stretnutia je o 14:00 hod. a všetci fanúšikovia sa môžu tešiť na ofenzívne predstavenie oboch tímov. Dúfajme, že so šťastnejším koncom pre domácich železiarov!


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :      Patrik Hrčka, Lutila

Asistent 1 :       Tomáš Somoláni, Bratislava

Asistent 2 :      Gabriel Ádám, Košice

Náhradný rozhodca :       Ivan Kružliak, Bratislava

Delegát spravodajca SFZ :       Štefan Vaľko, Žakovce

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :   Emanuel Cuninka, Trnava

 


Vzájomné zápasy :

6.10.2018 MŠK Žilina Podbrezová 2 : 0
Mihalík, Kaša
2.12.2017 MŠK Žilina Podbrezová 1 : 0
Otubanjo
9.9.2017 Podbrezová MŠK Žilina 2 : 4
Mikuš, Válovčan – Mráz 2, Káčer, Špalek
27.5.2017 MŠK Žilina Podbrezová 4 : 0
Šejdajev 2, Káčer, Hlohovský
5.3.2017 Podbrezová MŠK Žilina 2 : 2
Turňa, Bernadina – Hlohovský, vlastný gól
1.10.2016 MŠK Žilina Podbrezová 1 : 0
Škvarka
12.3.2016 Podbrezová MŠK Žilina 2 : 0
Kostelný, Podio
3.10.2015 MŠK Žilina Podbrezová 1 : 3
Škriniar – Gal Andrezly 2, Kapor
15.9.2015 Podbrezová MŠK Žilina 2 : 3
Sabler, Gal Andrezly – Mabouka, Škriniar, William
5.5.2015 Podbrezová MŠK Žilina 2 : 3
Vaščák, Škutka – Jelić 2, Škriniar
5.11.2014 MŠK Žilina Podbrezová 0 : 0
16.8.2014 Podbrezová MŠK Žilina 1 : 0
Gal Andrezly

 


Forma MŠK Žilina :

Doma Vonku Doma Vonku Doma
R P R V V